Selahattin Demirtaş HDP il başkanları ile buluşacak

Selahattin Demirtaş HDP il başkanları ile buluşacak

Genel seçim sonuçlarını partinin üst yönetimi ve milletvekilleriyle değerlendiren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 16 Haziran'da il başkanlarını toplayacak.

HDP İzmir İl eş Başkanı Cavit Uğur, AK Parti ve CHP koalisyonunun gerçekleşmesini beklediklerini, en az iki yıl seçim öngörülmediklerini belirterek, Ekim'de olağan kongre sürecini başlatacaklarını söyledi.


HDP'de parti üst yönetimi ve milletvekilleriyle yapılan seçim değerlendirmesi örgüte yayılıyor.


Demirtaş, DHA muhabiri Altıntaş'ı ziyaret etti


Demirtaş, 16 Haziran Salı günü 81 il başkanını toplayacak. Yüzde 10.32 oy oranı ile iki milletvekilini meclise gönderen İzmir'in HDP İl Eş Başkanı Cavit Uğur, bu toplantıya ilçe başkanlarının görüşlerini tek tek alıp gideceğini belirterek, şunları söyledi:


Selahattin Demirtaş: 'AK Parti ve CHP sorumluluk üstlensin'


"İzmir'de başarılı bir sonuç aldık, daha iyisi için örgütlenmedeki aksaklıkları gideceğiz, parti içi eğitim, sendikalar, kadın ve gençlik ile çevre konularında daha aktif olacağız, alan faaliyetlerimizi artıracağız. AKP ve CHP koalisyonunun gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda da iki yıl içinde erken ya da baskın seçim öngörmüyoruz. Ekim ayında olağan kongre sürecini başlatacağız."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS