Sele kapılan kadın, park halindeki TIR sayesinde ölümden döndü

İzmir'de dün gece etkili olan yağmur su taşkınlarına neden oldu. Sel sularına kapılan Bahtiye Tuna ise park halindeki TIR sayesinde hayatta kaldı.İzmir'de dün gece etkili olan sağanak, su baskınlarına neden oldu. Sağanak nedeniyle yüksek kesimlerden gelen yağmur suları Karabağlar ilçesindeki Çitlembik Deresi'nin, Yeşillik Caddesi'ndeki köprünün genişletilmesine rağmen taşmasına neden oldu.

"DERENİN DURUMU ORTADA"

Taşkın nedeniyle 5772'nci ve 5773'üncü sokaklar suyla doldu. İş yerleri ile bodrum katlardaki evleri, su bastı. Park halindeki araçlar ise zarar gördü.

Sabah saatlerinde iş yerlerine gelen esnaf, suları tahliye etmeye çalıştı. Esnaf Cafer Butan, "Derenin durumu ortada.

İŞ YERLERİ ZARAR GÖRDÜ

Her sene bir kere düzenliyorlar ama işe yaramıyor. Olan bize oluyor. Defalarca dilekçe yazmamıza rağmen çözüm bulamadılar. Yağmur yağınca gece geldim ancak suyun şiddetinden dükkanıma giremedim.

Sabah tekrar gelip, suları temizlemeye başladım. Bir aylık emeğim heba oldu. Dükkanımı 80 santimetre yüksekliğnde suyla doldu" dedi.

"BELİME KADAR SU VARDI"

Deposunu su basan Birsen Amasya da "Evimin balkonundan hem sokağı hem de alttaki depomu su bastığını gördüm ama inemedim. Sabah girdiğimde ise belime kadar su vardı.

Derede çalışmalar oluyor ancak hiçbir işe yaramıyor. Devamlı başvuruda bulunuyoruz, çözüm bulunamadı. Sel, kaderimiz oldu. Geçen yıl da selde iki aracım zarar gördü" diye konuştu.

DÜKKANLARI SU BASTI

Karabağlar Mahallesi'nde berber dükkanı bulunan Cengiz Atlı ise "Dere yatağını ıslah ettiklerini, bir daha dükkanlarımızı su basmayacağını söylemişlerdi.

Ancak, dün gece dükkanımı bir kez daha su bastı. Sabahtan beri temizlemeye çalışıyoruz. Her yağmurda bu sokağı su basıyor. 'Yaptık' diyerek, insanları kandırdılar" ifadelerini kullandı.

SAĞLIK DURUMU İYİ
Sel sularına kapılan Bahtiye Tuna'nın Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor. Tuna'nın sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Yekta Öncel, "Dün gece hastayı kabul ettik. Geldiğinde genel durumu sıkıntılıydı. Yağmurun neden olduğu sele kapılmış, su yutmuştu. Vücudunda abrazyonlar ve sürtünmeye bağlı cilt hasarları vardı. Morlukları vardı ama genel durumu iyiydi. İlk müdahalesini yaptık. Değerlendirdikten sonra herhangi bir yerinde kırık ve iç kanama olmadığını gördük. Hayati bir tehlikesi yok, sadece gözlem amaçlı birkaç gün misafir edeceğiz. Durumu stabil" dedi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS