Sendikacılardan, bildirici akademisyenlere destek

 Sendikacılardan, bildirici akademisyenlere destek

Türk-İş, DİSK, KESK ve bağımsız sendikalara üye 256 sendika yöneticisi, "Bu suça ortak olmayacağız" başlığıyla bildiri yayınlayan bin 128 akademisyene destek verdi. Sendikacılar, "Barış ve ortak gelecek için yaşamı savunuyoruz. Barış İçin Akademisyenler Girişiminin 'silahların susması ve müzakerelerin başlaması' çağrısı, bu toplumun ortak aklının ve vicdanının sesidir." dedi.

Sendikacıların "Barış ve Ortak Gelecek İçin Yaşamı Savunuyoruz" başlıklı destek bildirisinde şu görüşler yer aldı:
"Silahların ve çatışmaların ortasında yaşamaya mahkum bırakıldığımız bu günlerde iki binin üzerinde akademisyenin yapmış olduğu “barış” çağrısı hepimize güç vermiş, geleceğe dair umudumuz olmuştur.

Barış İçin Akademisyenler Girişiminin 'silahların susması ve müzakerelerin başlaması' çağrısı, bu toplumun ortak aklının ve vicdanının sesidir.

Akıl tutulması yaşayanlar ve vicdanlarını karartanlar ise nereden ve kimden gelirse gelsin her türlü barış çağrısını şiddetle, tehditle, mahkemeyle ve linçle bastırmaya çalışıyor. Demokratik değerler ve hukuk ayaklar altına alınırken en temel hak olan ifade özgürlüğü hakkı yok sayılıyor.

Biz üretenlerin, yaşamı her gün yeniden kuranların, işçi ve emekçilerin temsilcileri olarak toplumun birçok kesiminden gelen barış talebinin bizlerin de talebi olduğunu kamuoyuna ilan ediyoruz.

Biz biliyoruz ki;
Savaş; yoksulluk, işsizlik ve açlık demektir.
Savaş; emperyalistlerin ve sermayenin zenginleşmesi, halkların sefaleti demektir.
Savaş; yoksul emekçi çocuklarının ölmesi, her gün daha da büyüyen acı ve gözyaşı demektir.
O yüzden barış ve kardeşlikte ısrar edeceğiz, , Ölümlere göz yummayacağız…!

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS