Sıcaklıklar artıyor! Bayram’da hava nasıl olacak? 9 Ağustos hava durumu

Sıcaklıklar artıyor! Bayram’da hava nasıl olacak? 9 Ağustos hava durumu

Hava durumu 9 Ağustos raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre sıcaklıklar yurt genelinde artıyor. Bilindiği üzere yarın Arife günü… Bu nedenle bayramda hava durumunun nasıl olacağı da en çok araştırılanlar arasında yer alıyor. MGM tarafından Kurban Bayramı hava tahmin raporu da yayınlandı. Peki, bugün hava durumu nasıl? İşte, hava durumu son ile ilgili son tahminler…

Hava durumu raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. 9 Ağustos Cuma günü hava durumu raporu ile birlikte yine Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bayramla ilgili hava tahmin raporu da yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre sıcaklıklar 2 ile 4 derece arasında artış gösterecek. Peki, 2019 Kurban Bayramı’nda hava nasıl olacak? İşte, 9 Ağustos hava durumu raporu ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son tahminler…


9 AĞUSTOS HAVA DURUMU


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.


Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


Rüzgarın ise genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın kuzey ve batısı ile Çeşme çevrelerinde yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.


BAYRAMDA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?


Kurban bayramı tatili süresince yurdumuzun sıcak havanın etkisinde kalacağı, bu hafta sonu Cumartesi (Arefe) günü Doğu Karadeniz kıyı kesiminde, Pazar günü (Bayramın 1. Günü) Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında beklenen hafif sağanak yağışlar dışında Kurban bayramı sonuna kadar ülkemiz genelinde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.


Bu hafta yurdumuzun kuzey ve iç kesimlerinde azalarak mevsim normalleri altına düşen ve hafta ortasından itibaren artmaya başlayan hava sıcaklıklarındaki artışın, hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca devam edeceği, ülke genelinde mevsim normalleri civarında, hafta sonundan itibaren yurdumuzun güney ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.


Kurban Bayramı süresince bazı il merkezlerimizde beklenilen en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara’da 32-35, İstanbul’da 30-33, İzmir’de 36-39, Trabzon’da 26-28, Samsun’da 28-30, Erzurum’da 29-32, Bursa ve Adana’da 35-37, Antalya’da 37-40, Diyarbakır’da 39-42 ve Aydın’da 40-43 dereceler arasında olması tahmin edilmektedir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS