Siirt'te 10 Kasım törenleri sırasında plakasız araç alarmı

Siirt'te 10 Kasım törenleri sırasında plakasız araç alarmı © AA

Siirt’te 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerinin yapıldığı alana yakın bir yerde park edilen plakasız araç, polisi alarma geçirdi. Çevredeki yollar trafiğe kapatılarak bomba şüphesiyle arama yapılan aracın bir öğretmene ait olduğu belirlendi.

Siirt Valiliğince düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü anma törenleri saat 08.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun D. Taşkın, Garnizon Komutan Vekili Albay Mehmet Fevzi Kenansarı, kurum müdürleri sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen törende Atatürk anıtına çelenkler bırakıldı.

Saat 09.05’te sirenlerin çalınmasıyla 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından da İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekilmesiyle tören sona erdi.

Tören alanına yakın bölgede plakasız bir şekilde bulunan bir araç, polisi harekete geçirdi. Güvenlik güçleri, bomba yüklü olabileceği şüphesiyle Hükümet Caddesi ile Lise Caddesi’nden Şehit Kamil Baltacı Sokağı’na giden yolu, trafiğe kapattı. Daha sonra uzman görevliler araçta inceleme yaptı. Bu sırada bir öğretmene ait olduğu belirlenen araç, içinde yapılan aramanın ardından sahibine teslim edildi. Ardından kapatılan yollar tekrar trafiğe açıldı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS