Silahlı fotoğrafla 'hayır' diyecekleri tehdit etti

Silahlı fotoğrafla 'hayır' diyecekleri tehdit etti

Sedat Peker'in referandumla ilgili tehdit içeren video mesajının ardından Düzce'de iki kişi tabancalı fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşarak, "Başkanlık sistemine 'hayır' diyenleri tıpkı 15 Temmuz gibi sokaklarda bekliyor olacağız" diye yazdı. Mesajın yazıldığı hesaptan Sedat Peker'e ilişkin yapılan paylaşımlar da dikkat çekti. Düzce Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, iki lise öğrencisinin gözaltına alındığını açıkladı.

Sedat Peker'in referandumla ilgili tehdit içeren video mesajının ardından Düzce'de iki kişi tabancalı fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşarak, "Başkanlık sistemine 'hayır' diyenleri tıpkı 15 Temmuz gibi sokaklarda bekliyor olacağız" diye yazdı. Mesajın yazıldığı hesaptan Sedat Peker'e ilişkin yapılan paylaşımlar da dikkat çekti.

 

S.A. adlı kişi Facebook hesabından paylaştığı ve yanında bir arkadaşının da bulunduğu fotoğrafta ellerindeki silahlarla poz veriyor. S.A. bu fotoğrafın altına da "Başkanlık sistemine 'hayır' diyenleri tıpkı 15 Temmuz gibi sokaklarda bekliyor olacağız" diye mesaj yazdı.

Fotoğrafın Düzce'de 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kentte demokrasi nöbetlerinin tutulduğu Anıtpark Meydanı'da çekildiği görüldü. S.A. tehdit mesajını sabah saatlerinde sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabından paylaştı.

S.A.'nın, "Başkanlık sistemine 'hayır' diyenleri tıpkı 15 Temmuz gibi sokaklarda bekliyor olacağız" tehdidi tepki çekti. S.A., tepkiler üzerine bir süre sonra fotoğrafı sayfasından kaldırdı. 

Facebook hesabında kapak fotoğrafı bölümünde Sedat Peker'in fotoğrafı bulunan S.A.'nın, silahlı paylaşımıyla ilgili polisin inceleme başlattığı öğrenildi.

Gözaltına alındılar

Düzce'de, sosyal medya hesabından silahlı fotoğraf paylaşarak, referandumda "Hayır" oyu kullanacaklara yönelik tehdit içeren ifadeler yazan iki lise öğrencisi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lise öğrencileri olduğu öğrenilen Ş.S.A. ve G.E.Ç. isimli şahısların Melen Çayı kenarında çekilen fotoğraflarının montajlanarak kentin meydanı olan Anıtpark'ta çekilmiş gibi yansıtıldığını söyledi.

Şüpheli Ş.S.A'nın sosyal medya hesabından "Başkanlık sistemine 'Hayır' diyenleri tıpkı 15 Temmuz gibi sokaklarda bekliyor olacağız" notuyla yapılan paylaşımın ardından Düzce Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındığını belirten Deniz, şüphelilerin ilk sorgularında, "Vatanı ve milleti sevdikleri için" böyle bir paylaşım yaptıklarını söylediklerini kaydetti.

Deniz, şüphelilerin emniyetteki sorgularının devam ettiğini sözlerine ekledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS