Silivri Cezaevi'nde olağanüstü hareketlilik: Bir mahkum yangın çıkardı

Silivri Cezaevi'nde olağanüstü hareketlilik: Bir mahkum yangın çıkardı

Silivri Cezaevi’nde odasını ateşe veren bir hükümlü cezaevinde hareketli saatler yaşanmasına neden oldu. Cezaevi personelinin müdahalesiyle söndürülen yangında hükümlü kişi ile iki gardiyan dumandan etkilendi. Kaldırıldıkları hastanede hükümlü tedavi altına alınırken, gardiyanlar taburcu edildi. Yangın esnasında dışarıda da bir hareketlilik yaşandı. Cezaevine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

Üç cezaevine uçaksavarlar yerleştirildi


Silivri Cezaevi'nde Burak Eroğlu adlı bir hükümlü kaldığı odayı ateşe verdi. Mahkumun çıkardığı yangını cezaevi personeli söndürdü. Olayda yangını çıkaran Eroğlu ile iki gardiyan dumandan etkilendi ve Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Gardiyanlar ayakta tedavi edilerek görevlerinin başına dönerken, Eroğlu tedavi altına alındı.


Adalet Bakanlığı'ndan Silivri açıklaması


Yangının yaşandığı sırada cezaevinden itfaiyeye gelen ihbarla da hareketli saatler yaşandı. Cezaevine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Saat 12.40 sıralarında meydana gelen bu hareketlilik, mahkumun çıkardığı yangının, cezaevi personelince söndürüldüğü ortaya çıkınca normale döndü. 


Öte yandan DHA haberinde, yaralı mahkum ve gardiyanların hastaneye sevk edildiği ambulansa ağır silah taşıyan zırhlı bir aracın eşlik ettiği belirtildi.


Bakırköy Başsavcılığından Silivri olayı ile ilgili açıklama


Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan da konuyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, Silivri 4 No'lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, hırsızlık suçundan 9 yıl hapis cezasıyla hükümlü Burak Eroğlu'nun saat 12.19'da yangın çıkardığı belirtilerek, yangının cezaevi personelince söndürüldüğü duyuruldu. Açıklamada şunlar ifade edildi:  "Yangına görevli personelce anında müdahale edildiği belirtilen açıklamada, "Yangın ceza infaz kurumunun imkanlarıyla söndürülmüştür. Dumandan etkilenen hükümlü ve görevli iki infaz koruma memuru 112 acil servis ambulansıyla Silivri Devlet Hastanesi'ne sevk edilmişlerdir. Yapılan ilk müdahalede görevli infaz koruma memurları tedavileri tamamlanarak görevlerinin başına dönmüşlerdir. Yangına sebebiyet veren Burak Eroğlu'nun tedavisi ise halen devam etmektedir. İhtiyaten çağrılan itfaiye ekipleri (3 adet) söz konusu yangının cezaevi imkanlarıyla söndürülmüş olmasından dolayı herhangi bir müdahalede bulunmaksızın görev yerlerine dönmüşlerdir."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS