Silopi'de sokağa çıkma yasağına seyyar market formülü

Silopi'de sokağa çıkma yasağına seyyar market formülü

Operasyonların sürdüğü Silopi'de vatandaşlar sokağa çıkma yasaklarından mağdur. Kaymakamlık ise buna karşı "seyyar market" formülünü buldu. Yasak bulunan mahallelerde polis kontrolünde seyyar market araçları satış yapacak.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar devam ederken, bugünden itibaren vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması için bazı mahalle ve sokaklarda polis kontrolünde seyyar market araçları ile satış yapılacağı belirtildi.


Cizre ve Silopi'de çatışmalar sürüyor


Davutoğlu'ndan Silopi'de önemli açıklamalar


Silopi Kaymakamlığı'ndan ilçenin Yenişehir, Dicle ve Ofis Mahallerinde ikamet eden vatandaşlara yönelik yapılan duyuruda, bugün saat 08.00 ile 17.00 arasında söz konusu 3 mahallede oturan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılanması için seyyar market araçları ile ilçe emniyet müdürlüğü görevlileri kontrolünde satış yapılacağı belirtildi. 


Yazılı açıklamada "Yenişehir, Dicle ve Ofis Mahalleri dışında kalan mahallerde güvenlik gerekçesi ile satış yapılmayacak ve sokağa çıkma yasağını ihlal edenler hakkında yasal işlem yapılacaktır" denildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS