Silvan'daki kontrollü patlama halkta panik yarattı

Silvan'daki kontrollü patlama halkta panik yarattı

Silvan'daki kontrollü patlama halkta panik yarattı

Diyarbakır Valiliği, Silvan ilçesinde PKK terör örgütü mensupları tarafından mutfak tüpü içine hazırlanan patlayıcının kontrollü bir şekilde imha edildiğini duyurdu. Silvan ilçe merkezinden de duyulan patlama halk arasında endişe yarattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"31.05.2016 g ünü bazı basına yayın organlarında ‘Silvan’da şiddetli patlama’ başlığıyla haberlerin yer aldığı görülmüş ve konuyla ilgili açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur. İlimiz genelinde PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin engellenmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamlı olarak devam etmektedir.

Reza Zarrab davasında son dakika gelişmesi

Bu çerçevede 31.05.2016 günü Silvan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince ilçe genelinde yapılan çalışmalar kapsamında; Konak Mahallesi Anadolu Caddesi üzerinde bulunan metruk bir bahçede, bölücü terör örgütü mensuplarınca hazırlandığı düşünülen mutfak tüpüne hazırlanmış 12 kg el yapımı patlayıcı düzeneği tespit edilmiştir.

Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümünde İstiklal'de toplandılar

Bahse konu el yapımı patlayıcı düzeneği, güvenlik güçlerimiz tarafından güvenli bölgeye taşınmış ve kontrollü bir şekilde imha edilmiştir. İmha çalışması esnasında herhangi bir can kaybı ve yaralanma meydana gelmemiştir.”

ABD'den vatandaşlarına 'yaz aylarında terör saldırısı' uyarısı

Bu arada Silvan ilçe merkezinden de duyulan patlama halk arasında endişe yarattı.