Sinan Aygün kimdir? Sinan Aygün ile ilgili merak edilen detaylar

Sinan Aygün kimdir? Sinan Aygün ile ilgili merak edilen detaylar

Sinan Aygün, son günlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ile ilgili iddiaları nedeniyle kamuoyunda en çok konuşulan isimler arasında yer alıyor. Peki, Sinan Aygün kimdir? Sinan Aygün kaç yaşında ve nereli? İşte, merak edilen detaylar…

Sinan Aygün kimdir? Son günlerde Akara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ile ilgili rüşvet iddiaları sonrası kamuoyunda bu sorunun cevabı araştırılıyor. Peki, Sinan Aygün kimdir? ? Sinan Aygün kaç yaşında ve nereli? İşte, merak edilen detaylar…


Aslen Gümüşhaneli olan Sinan Aygün, 10 Mart 1959 Kelkit Gümüşhane’de dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamlayan Aygün, Gazi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirmiştir. Daha sonra ticarete atılan Aygün, hâlen inşaat müteahhitliği ve inşaat malzemeleri ticareti yapmaktadır.


12 Haziran 2011 tarihinde yapılan 2011 Türkiye genel seçimleri sonucunda CHP Ankara milletvekili seçilerek meclise girmiştir.


ERGENEKON OPERASYONLARI


1 Temmuz 2008 sabahı, Ergenekon Soruşturması kapsamında yapılan operasyon ile İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ve Mehmet Ali Pekgüzel'in talimatıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün Terörle Mücadele Şubesi tarafından gözaltına alınmıştır.


Sinan Aygün'ün evinde arama yapan polisler, daha sonra Aygün ile birlikte ATO Genel Merkezi'ne geldi.


Polislerin koluna girmiş biçimde ATO Genel Merkezi'ne girdi. Bu anlarda kameralar tarafından görüntülenen Aygün, gazetecilerin gözaltı nedenini sorması üzerine "Atatürk'ü sevmekle suçlanıyorum." dedi. Aygün, ATO Genel Merkezi'ndeki odasına çıkarılarak, burada da polisler tarafından arama yapıldı. Bu arama sonunda evdeki bir kasada bulunan 2,5 milyon Avro'ya mahkeme kararı ile tedbiren el kondu.


Ergenekon soruşturması kapsamında Beşiktaş adliyesinde sorgulanan ATO Başkanı Sinan Aygün nöbetçi mahkeme kararı ile tutuklandı


14 Temmuz 2008'de Sinan Aygün'ün avukatının tutuklama kararına yaptığı itiraz kabul edildi ve ATO Başkanı Aygün ve Barbaros Altıntaş serbest bırakıldı.


SİYASİ YAŞAMI


12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri'nde Ankara 2. Bölge 3. sıra adayı oldu ve seçimleri kazanarak TBMM'ye girdi. Ankara Milletvekili oldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS