2020 sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman? İşte sözlü sınav tarihi!

2020 sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman? İşte sözlü sınav tarihi!

Sözleşmeli öğretmenlik 2020 mülakat yerleri MEB tarafından duyuruldu. Sözlü sınav yerlerinin açıklanmasıyla birlikte öğretmen adayları “sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav tarihi ne zaman?

2020 sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ile ilgili tüm detaylar işlem takvimi içerisinde yerini almıştı. Milli Eğitim Bakanlığı sınavların ne zaman yapılacağını, sonuçların hangi tarihte duyurulacağını ve tercihlerin ne zaman açılacağını paylaşmıştı. İşte sözleşmeli öğretmenlik atamaları ile ilgili bilinmesi gereken her şey…


MÜLAKAT YERLERİ DUYURULDU


Öğretmen adaylarının mülakat yerleri 21 Ocak 2020 Salı günü MEB tarafından erişime açıldı. Adaylar sınav yerlerini “https://personel.meb.gov.tr/ “ adresinden öğrenebiliyorlar.


SÖZLÜ SINAV MERKEZİ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKATLARI NE ZAMAN?


MEB bünyesinde görev almak isteyen öğretmenlerin katılacakları mülakatlar 5 Şubat 2020 ile 22 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak.


SONUÇLAR HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK?


Mülakatların sona ermesinin ardından 3 gün sonra sonuçlar erişime açılacak. Yani sözlü sınav sonuçları 25 Şubat 2020 günü adayların bilgisine sunulacak. Sonuçlara itiraz etmek isteyen öğretmenler için 26-28 Şubat tarihleri arasında itirazlar alınacak. İtiraz sonuçları ise 6 Mart 2020 günü duyurulacak.


ATAMA TERCİHLERİ NE ZAMAN?


Sınav ve sonuç sürecinin sona ermesinin ardından bu kez atama süreci başlayacak. Adayların elde ettikleri puanlara göre yerleştirmeleri yapılacak. Atama tercihleri ise 9 Mart ile 13 Mart tarihleri arasında alınacak. Atama sonuçları ise 18 Mart 2020 günü adayların bilgisine sunulacak.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS