Sınıra zırhlı birlik sevkiyatı, 2. Ordu komutanı sınırda

Sınıra zırhlı birlik sevkiyatı, 2. Ordu komutanı sınırda

2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Suriye sınırındaki Kilis'e geldi. Kentte son gelişmelere ilişkin bilgiler alan Huduti'nin denetleyeceği sınır birliklerine bugün de zırhlı araç ve personel sevkiyatı yapıldı.

Sabah saatlerinde askeri helikopter ile sınır hattındaki Kilis'e gelen Orgeneral Adem Huduti ve beraberindeki askeri heyet, 2. Hudut Tabur Komutanlığı Astsubay Zafer Yılmaz Kışlası'nı ziyaret etti.


İşte fotoğraflarla sınıra askeri yığınak...


Suriye sınırına askeri sevkiyat


Orgeneral Huduti, burada Kilis Valisi Süleyman Tapsız'ın da katıldığı toplantıda askeri yetkililer ile suriye ve sınır hattında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Orgeneral Huduti ve beraberindekilerin öğleden sonra da sınır hattındaki hudut karakollarını denetleyeceği bildirildi.


IŞİD militanları Türk askerinin 20 metre ilerisinde mayın döşedi


Sevkiyat sürdü


Öte yandan, Suriye sınırındaki Kilis'e, dün ve önceki gün olduğu gibi bugün de zırhlı araç sevkiyatı yapıldı. Sabah saatlerinde Kahramanmaraş'taki 2. Mekanize Piyade Taburu'ndan hareket eden TIR'ların üzerinde bulunan 10 obüs ve askeri personel, öğle saatlerinde Kilis'e ulaştı.


IŞİD Türk askerinin tam karşısında


Obüs ve beraberinde kente gelen askerlerin, Öncüpınar Sınır Kapısı yakınlarındaki karakollar ile Elbeyli İlçesi'ndeki sınır hattındaki kritik noktalara konuşlandırılacağı öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS