Sinop'ta okullar tatil mi, kar tatili olacak mı?

Sinop'ta okullar tatil mi, kar tatili olacak mı?

Sinop'ta öğrenciler, "Sinop'ta okullar tatil mi? sorusuna yanıt ararken, beklenen cevap İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldi. Sinop'ta kar tatili kimi ilçelerde uygulanacak. Sinop merkezinde ise meteorolojik verilere göre kar tatiline lüzum görülmediği belirtildi.

Hafta sonunda etkili olan kar yağışı Sinop'ta ulaşımı olumsuz etkiledi. Merkez ve ilçelerde kar yağışı köy ve mahalle yollarının kapanmasına neden oldu. Çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapanmasının ardından ekipler yolları ulaşıma açmak için kar temizleme çalışmalarına başladı. Kar yağışını heyecanla karşılayanlar ise yine çocuklar oldu. Hava durumundan dolayı Sinop'ta kar tatili açıklaması bekleyen öğrenciler, "10 Ocak'ta Sinop'ta okullar tatil mi?" sorusunu sormaya başladı. Konu hakkında açıklama İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldi.


SİNOP'TA TATİL OLAN İLÇELER


Yarın Sinop'un Saraydüzü ilçesindeki okulların tamamında tatil olacak. Erfelek ve Türkeli ilçelerinde ise taşımalı öğrenciler izinli sayılacak. Yine Durağan ilçesindeki taşımalı öğrenciler ve Şehit Engin Şahin YBO için eğitime bir gün süreyle ara verildi. Öte yandan merkezde ve diğer ilçelerde tatil uygulanmasına lüzum görülmediği belirtildi.


SİNOP'TA HAVA DURUMU


10 Ocak Salı günü bir çok ilçesinde kar tatili ilan edilen Sinop'ta, haftanın ilerleyen günlerinde karlı ve soğuk hava etkisini kaybedecek. Bu hafta Sinop'ta en düşük sıcaklık değerinin 3 derece, en yüksek sıcaklık değerinin ise 10 derece olması bekleniyor.


Yurt genelinde ise Marmara ve Ege yağış alıyor. Bu yağışların büyük çoğunluğu kara dönüyor. Rüzgar da kuvvetli Marmara'nın Karadeniz kıyılarında 4, Kuzey Ege'de Çanakkale dolaylarında ise rüzgar 5 kuvvetine kadar çıkacak. Akdeniz'de ise aşırı yağışlar var, orta ve batı kesimlerinde özellikle. Bu yağışlar çarşamba günü kesmiş olacak. İç Anadolu'da da zayıf olsa da kar yağışları var. Sıcaklıklar 0 derecenin altında. Karadeniz'in batısında ve doğusunda kar yağışları var. Bolu'da ki zayıf kar yağışı çarşamba-perşembe günü etkisini biraz artıracak. Doğu Anadolu'nun da büyük kısmı kar şeklinde yağış alıyor. Güneydoğu Anadolu'da ise hava parçalı çok bulutlu.

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS