Siperde yazılan bir Sevgililer Günü mektubu: Özlem büyük. Bir gün o da biter. Yeter ki vatanımız birliğini korusun

Şırnak'ta terör örgütü PKK ile mücadele eden Jandarma Uzman Çavuş Hakan Yıldız sevgilisine siperde mektup yazdı. Yıldız’ın Tarsus’ta yaşayan nişanlısı Seda’nın ise nöbet bekleyen sevdiğine ve tüm asker bekleyenlere bir sözü var: “Asker sevmek yürek ister. Biz beraber bu yoldayız.”  İşte Hürriyet gazetesinde yer alan Uzman Çavuş Hakan Yıldız'ın Sevgililer Günü için siperde kaleme aldığı mektup..."Sevdiğim, nişanlım... Bu satırları sana vatan toprağını nöbet beklerken yazıyorum. Bu duygu hiçbir şeye benzemiyormuş. Allah herkese nasip etmez. Bunun için mutluyum. Biliyorum sen de gurur duyuyorsun. Aklın bende biliyorum. Ama hiç kalmasın. Burada rahatımız iyi.
Bazen ailem ve sen geliyorsun aklıma. Özlem büyük. Bir gün o da biter. Yeter ki vatanımız birliğini korusun, bu bayrak dalgalansın. Hepimiz bunun için buradayız. Yarın (bugün) sevgililer günü. Yanında olamasam da bil ki vatan aşkıyla yanıp tutuşan asker sevdiğisin.

Vatan aşkı hiçbir şeye benzemez, kalbim bu vatan ve sizler için atıyor. Orada olamasam da ben Mehmetçiğim ve bu vatanın her yerindeyim. Dualarınızı eksik etmeyin.”
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS