Şırnak'ta boş kovanlarda dikkat çeken notlar

Şırnak'ta boş kovanlarda dikkat çeken notlar

Güvenlik güçleri, PKK'ya yönelik operasyonun ardından kent merkezindeki arama tarama çalışmalarını sürdürüyor. PKK'lıların Zagros keskin nişancı silahıylayaptıkları saldırıları, tüfekten çıkan boş kovanlara yapıştırdıkları notlarla kaydettikleri de belirlendi.

Şırnak'ta teröristlerin Zagros keskin nişancı silahıyla yaptıkları saldırıları, tüfekten çıkan boş kovanlara yapıştırdıkları notlarla kaydettikleri belirlendi.


Erdoğan: 7 bin 600 terörist etkisiz hale getirildi


Güvenlik güçleri, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonun ardından kent merkezindeki arama tarama çalışmalarını sürdürüyor.


Bu kapsamda 5-6 Haziran'daki aramalarda teröristlere ait, aralarında Zagros keskin nişancı tüfeği ve roketatarın da bulunduğu çok sayıda mühimmat ele geçirildi.


Bölücü terör örgütü üyelerince keskin nişancı silahından çıkan boş kovanların üzerine hangi saldırıda kullanıldığına dair yapıştırılan notlar dikkati çekti.


Teröristlerin evlerin arasında geçişi sağlamak amacıyla duvarları yıkarak açtıkları koridorlar ve saklandıkları evlerden güvenlik güçlerine ateş açmak için oluşturdukları delikler de tespit edildi.


Ayrıca, bölücü terör örgütü mensuplarının yollara ve evlere tuzakladıkları el yapımı patlayıcılarla patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler bulunarak imha edildi.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS