Şırnak’ta ve Diyarbakır'daki sokağa çıkma yasakları kalktı

Şırnak’ta ve Diyarbakır'daki sokağa çıkma yasakları kalktı

Şırnak kent merkezinde sokağa çıkma yasağı 05.00-22.00 saatleri arasında kaldırılırken; Diyarbakır’da dün Lice, Hani ve Kocaköy’de devam eden sokağa çıkma yasakları bugün itibarı ile kaldırılırken, 13 köyde operasyon nedeniyle yasak ilan edildi.

Şırnak valiliği daha önce yaptığı açıklamada, dönüşlerde yoğunluk yaşanmaması için her mahalle için ayrı ayrı gün belirlemişti.


Şırnak kent merkezinde PKK’lıların kazdığı çukur ve oluşturduğu barikatların kaldırılması, huzur ve güven ortamının tekrar sağlanması amacıyla 14 Mart'ta başlatılan “Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu” kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağının kısmi zamanlı kaldırıldı.


Şırnak girişindeki Sanayi ve Köy Hizmetleri Polis Kontrol Noktası'na gelen araçlar şehre alınmaya başlandı. Güvenlik noktasında, vatandaşlar kimlik kontrolünün ardından Şırnak’a alındı.


Lice,Hani ve Kocaköy merkezde yasak kalktı, 13 köyde yasak ilan edildi


Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, Lice, Hani ve Kocaköy ilçelerinde dün ilan edilen sokağa çıkma yasağının bugün kaldırıldığı duyurulurken; Lice ve Hani ilçelerine bağlı 13 köyde, düzenlenecek operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.Lice’ye bağlı Birlik, Şenlik, Abalı, Ergin, Tuzlaköy, Çeper, Duruköy ve Daralan ile Hani’ye bağlı Topçular, Yukarı Turalı, Kalaba, Serenköy ve Uzunlar köylerinde 05.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya sokağa çıkmanın yasaklandığı bildirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS