Sivas'ta ölenler anısına saygı duruşunda bulundular

Sivas'ta ölenler anısına saygı duruşunda bulundular

Eskişehir'de Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) üyeleri, Sivas olaylarının 22'nci yıl dönümü nedeniyle Atatürk anıtına çelenk koyup, saygı duruşunda bulundu. ADD Şube Başkanı Azmi Kerman, "Sivas'ta yitirdiğimiz canları unutmadık" dedi.

ADD Eskişehir Şube Başkanı Azmi Kerman ile dernek üyeleri Vilayet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na üzerinde 'Unutmayacağız' yazılı çelenk bırakıp saygı duruşunda bulundu. Kerman, 2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas'ta insanlık tarihinin en büyük ayıplarından birinin yaşandığını söyledi. Sivas'ta yitirilen canları unutmadıklarını ifade eden Azmi Kerman şöyle konuştu:


Madımak katliamının ardından yazılan şiirler


"Sivas'ta düzenlenen kültür şenliklerine katılan 33 aydın, sanatçı ve şair yobazların bilinçli ve organize saldırısına uğradılar. Sivas'ta 'Cumhuriyet burada kuruldu, burada yıkılacak', 'Sivas laiklere mezar olacak' sloganları atan gözü dönmüş caniler sözde din adına canlarımızı diri diri yaktılar. Bütün bu gelişmeler ne yazık ki kent yöneticilerinin gözleri önünde oluşurken, devletin en üst organlarında görev yapanlar bu olaylara seyirci kaldı. Madımak'ta boğulmak istenen oradaki masum aydınlar değil, Atatürk'ün temellerini attığı laik cumhuriyetimizdir. Sivas'ta yananları ve hayatını kaybeden canlarımızı aradan ne kadar zaman geçerse geçsin asla unutmayacağız.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS