Siyasi liderler oylarını kullandı

Siyasi liderler oylarını kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Üsküdar Saffet Cebi Ortaokulu'nda oyunu kullandı.

Oy vermeye eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile gelen Cumhurbaşkanı, sandığa giderken vatandaşlarla da sohbet etti.

Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan da Cumhurbaşkanı ile birlikte oy kullandı.

Erdoğan, oyunu sandığa atarken "Hayırlı olsun" dedi ve eşi Emine Erdoğan ile birlikte imzalarını attı.

Foto galeri için tıklayınız...

Erdoğan, "Bu genel seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye alışılmışın üstünde bir süreç yaşıyor. Erken seçim olmaksızın devam eden yönetim sayesinde istikrar devam ediyor. Yüksek katılımın olduğunu görüyorum. Bu da güçlü bir demokrasi için gerekli bir durumdur. Ben milletimize teşekkür ediyorum. Herhangi bir olumsuzluğun olmaması demokrasi için gereklidir" dedi.

Erdoğan, seçimleri İstanbul'da takip edeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son iki seçimdir bu okulda oy kullanıyor.

Başbakan eşi ve oğluyla geldi

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, 25. dönem milletvekili genel seçimi için oyunu Çankaya İlkokulu'nda kullandı. Davutoğlu ile birlikte okula gelen oğlu Mehmet Davutoğlu da ilk kez oy kullandı.

Oyunu kullanan Davutoğlu 'hayırlı olsun' dedi. Davutoğlu Konya'ya eşi Sare Davutoğlu ile geldi. Sare Davutoğlu, ikametgahı Ankara'da olduğu için oyunu Ankara'da kullandı.

Başbakan, zarfı sandığa atarken ablasının çocuğu ile kısa bir sohbet etti ve basın mensuplarını selamladı. Bu anlar izleyenleri gülümsetti.

Eşi Ankara'da oy kullandı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu ise oyunu Çankaya İlkokulu'nda kullandı. Davutoğlu ile birlikte okula gelen oğlu Mehmet Davutoğlu da ilk kez oy kullandı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise oyunu İstanbul'da kullandı. Demirtaş 'Seçim sonuçları ne olursa olsun, ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, 25. dönem milletvekili genel seçimi için oyunu Çankaya İlkokulu'nda kullandı.

Sare Davutoğlu, genel seçim için oyunu, Çankaya İlkokulu'ndaki 1164 numaralı sandıkta verdi. Sare Davutoğlu ile okula gelen oğlu Mehmet Davutoğlu da ilk kez oy kullandı. Davutoğlu ile oğlu Mehmet Davutoğlu, oylarını kullandıktan sonra okuldan ayrıldı.

Kılıçdaroğlu Ankara'da oy kullandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oyunu Ankara'daki Arjantin İlkokulu'nda kullandı.

Kılıçdaroğlu çıkışta gazetecilere şunları söyledi:

Eşitsiz koşullarda bir seçim gerçekleştirdik her şey rağmen halkın ilgisi güzeldi.
Sandığa giden tüm yurttaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.
Umuyorum bu seçimler demokrasimizin gelişmesi, için refahın hakça tabana yayılması için bir vesile olur.
Seçim herkese hayırlı uğurlu olsun diyorum.
Bu süreç içinde bizi en çok üzen olay Diyarbakır'daki saldırıydı. Keşke kimse ölmeseydi böyle bir olay yaşanmasaydı. Bizi sevindiren durum ise halkın sağduyusu oldu.

Bahçeli Çankaya'da kullandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çankaya Anıttepe Ortaokulu'nda oyunu kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sabah ilk önce parti genel merkezine gitti. Bahçeli buradan oyunu kullanacağı Anıttepe Ortaokulu'na geçti. 1211 numaralı sandıkta oyunu kullanan Bahçeli, kısa bir konuşma yaptı. Bahçeli, "Seçimlerimizin seçime katılan 20 siyasi partimize, onların değerli adaylarına ve 165 bağımsız adayımıza hayırlı uğurlu olmasını Allah'tan niyaz ediyorum." dedi.

Bahçeli, oyunu kullanmasının ardından seçim sonuçlarını takip edeceği MHP Genel Merkezi'ne döndü.

Demirtaş oyunu İstanbul'da kullandı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, oyunu İstanbul'da kullandı. Demirtaş oy vermeye yalnız geldi. Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş Diyarbakır'da oy kullandı.

Demirtaş oy vermeden önce şunları söyledi:

"Arkadaşlar öncelikle hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Zorlu, zahmetli bir seçim kampanyasını tamamladık. Herkes kendi özgür iradesince oylarını sandıklarına atacak. Tüm temennimiz sandıklar açıldığında, Türkiye'nin iç barışına uygun bir sonuç olacak. Demokratik bir seçim gerçekleşti, demokratik bir seçim kampanya yaptık diyemem. Herşeyden önce daha sandıklar açılmadan inancını artırdı. Seçim sonuçları işallah çoğulcu bir demokrasiye zemin hazırlarsa, tüm ayakları yere basan bir demokrasiyi başlatırız. Bugün elimizdeki zarfları kendimiz için değil, gelecek nesiller, torunlarımız için atıyoruz. Hep birlikte özgür yarınları yaratacağımıza inanıyoruz. Seçim sonuçları ne olursa olsun tüm halkımız için hayırlı olsun diyorum. Seçim sonuçları  ne olursa olsun kimse umudunu yitirmesin. Hiç kimsenin kendisini öteki hissetmediği yeni anayasaya zemin hazırlamasını istiyoruz bu seçimlerin. Buradaki sandık görevlileri büyük bir özenle çalışıyor. Tüm parti liderlerini bu konuda oylara sahip çıkmaya davet ediyoruz. Herkese hayırlı uğurlu olsun."

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ oyunu Van'da kullandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili 1. sıra adayı Figen Yüksekdağ, oyunu Van'da 2178 nolu sandıkta kullandı. Yüksekdağ, yoğun bir seçim kampanyası yürüttüklerini belirterek, "İnşallah bütün Türkiye için en hayırlısı ve en iyisi olur, 7 Haziran seçimleri Türkiye için yeni bir geleceğin kapısını açar" dedi.

Yüksekdağ, oyunu Van'ın merkez ilçelerinden olan İpekyolu İlçesi Şerefiye Mahallesi'nde Zaferler İlk ve Ortaokulu'ndaki 2178 Nolu sandıkta kullandıktan sonra, "İnşallah bütün Türkiye için en hayırlısı ve en iyisi olur, 7 Haziran seçimleri Türkiye için yeni bir geleceğin kapısını açar"dedi.

Yüksekdağ, oy kullanma işlemlerinin ardından beraberindeki partililerle okuldan ayrıldı.

Gül, Beykoz'da oy verdi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul Beykoz'daki Çubuklu İlkokulu'nda oy kullandı.

Gül, oy verdikten sonra gazetecilere şunları söyledi:

"İnşallah memleketimiz için hayırlı olur. Millet şimdi kararını veriyor. Herkes konuştu açık seçim herkesin düşüncelerini ifade ettiği kampanya onucuna millet iradesini sandığa yansıtacak. Türkiye'de hep beraber çocuklarımızın geleceği için herkes elinden geleni yapacaktır."

Baykal da oyunu Antalya'da kullandı

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, memleketi ve seçim bölgesi Antalya'da oyunu kullandı. Baykal, "4 yıl boyunca siyasetçiler konuştu, millet dinledi. Şimdi bugün millet konuşacak, siyasetçiler umarım dinleyebileceklerdir" dedi.

Babacan Ankara'da oy verdi

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, oyunu Bilkent'teki Türkiye Emlak Bankası Ortaokulunda kullandı.

Babacan, 7 Haziran seçimleri için oyunu kullanmaya ailesiyle birlikte geldi.
     
Vatandaşlar ve görevlilerle sohbet eden Babacan, seçime katılım hakkında bilgi aldı.
     
Babacan, daha sonra eşi Zeynep ve oğlu Kerem Babacan'la oyunu kullandı.

Şimşek oyunu Gaziantep'te kullandı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, seçim bölgesi Gaziantep'te oyunu kullandı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 7 Haziran genel seçiminde aday olduğu Gaziantep'te Yavuz Sultan Selim Lisesi'nde kurulan 3290 nolu sandıkta oyunu kullandı. Oyunu kullandıktan sonra okulun bahçesinde konuşan Mehmet Şimşek, "Bugün demokrasimiz için bir şölen, bir bayram günü. Ülkemiz için hayırlı olur inşallah. Herkes çalıştı, çabaladı. Artık söz de karar da milletin. Milletimiz hangi kararı verirse versin ülkemiz için hayırlı olsun inşallah. Ciddi bir katılım var ve herkesin sandığa gidip oy kullanması güzel" dedi.

Necdet Özel: Hayırlı olsun

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, milletvekili genel seçimi için oyunu Çankaya İlkokulu'nda kullandı.

Okula eşi Kamuran Özel ile saat 08.10'da gelen Özel, nüfus cüzdanını görevlilerin kontrol etmesinin ardından 1157 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Özel, oyunu kullanırken "Hayırlı olsun" temennisinde bulundu.

İçişleri Bakanı Öztürk oyunu kullandı

İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, milletvekili genel seçimi için oyunu Çankaya İlkokulunda kullandı.
     
Okula eşi Nihan ve kızı Şeyma ile gelen Öztürk, oyunu 1160 nolu sandıkta verdi. Sebahattin Öztürk, oyunu kullandıktan sonra gazetecilerin Diyarbakır'daki patlamaya ilişkin sorusu üzerine, çalışmaların devam ettiğini, yakın zamanda açıklama yapacaklarını ifade etti ve okuldan ayrıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS