Şizofren genç rehineleri bırakmak için tavuk ciğeri istedi

Şizofren genç rehineleri bırakmak için tavuk ciğeri istedi

Bursa’da 31 yaşındaki şizofreni hastası genç annesini, anneannesini ve nişanlısını rehin aldı. Elinde bıçak ve muşta ile 3 kişiyi evden salmayan şizofren genç, eve operasyon yapan polis ekipleri tarafından biber gazı kullanılarak etkisiz hale getirildi. 45 dakika süren rehine pazarlığında polis ekiplerine şart koşan gencin, rehineleri serbest bırakma karşılığında sardalya ve tavuk ciğeri istemesi şaşkınlık yarattı. Polis tarafından kurtarılan 3 kişi ambulansla hastaneye götürüldü.

Edinilen bilgiye göre olay merkez Osmangazi ilçesi Gazcılar Sakarya Mahallesi Hatip Sokakta meydana geldi. İddiaya göre 4 yıldır tedavi gören şizofreni hastası İ.D. (31) ilaçlarını içmeyince krize girdi. Evin içerisinde kendisiyle birlikte bulunan annesi, anneannesi ve nişanlısını bıçak tehdidi ile rehin alan İ.D. dışarıya kimseyi salmadı. Cama çıkıp içeride bulunanları öldüreceğini söyleyengencin rahatsızlığını bilen komşuları polisi arayarak haber verdi.


FETÖ okulu emniyet müdürlüğü oldu


Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi 3 kişinin rehin tutulduğu dairenin karşısındaki bir evin balkonuna çıkıp İ.D. ile konuşmaya çalıştı. Elinde bıçak ve muşta ile cama çıkan Deniz, Polis ekiplerine “Ben gerçek, safkan kurdum, buraya ancak kurtlar girebilir, biz toprağa bağlıyız. Soyumuz topraktan geliyor, uçmaya çalışanlarla işimiz yok, çekilin gidin. Öğlenleri uyuyorum, rahatsız etmeyin" diyerek içeriye girdi.


45 dakika süren rehine krizinde polis ve sizofreni hastası genç arasında ilginç diyaloglar da yaşandı. Rehineleri serbest bırakmak için şart koşan İ.D'nin rehinelere karşılık sardalya ve tavuk ciğer istemesi herkesi şaşırtıp tebessüm ettirdi. Polisle anlaşamayan genç içeri girdiğinde çığlıklar gelince polis eve biber gazıyla operasyon yaptı.


Af çıktı, peki vergi affının son başvuru tarihi ve prim borcu affının şartları


Uzun namlulu silahlarla evin önünde bekleyen polis ekipleri daire kapısını rehinelerden birinin açmasıyla içeriye girdi. O sırada camdan diğer polislerle konuşan genç etkisiz hale getirilip dışarıya çıkarıldı.


İç çamaşırlarıyla gözaltına alınan İ.D, dışarıya çıktığında da polis ekiplerine direndi. Gözlerinin yandığını belirten genç yere yatıp önce su istedi. Polis ekiplerinin suyla yüzünü yıkamasının ardından polis otosuna bindirilmek istenen İ.D. bu sefer de "ambulans gelsin ölüyorum" diyerek tekrar yere yattı.


TSK'dan Çukurca'da hava harekatı


Olay yerine gelen 112 ambulansının sirenlerini çalmasını isteyen genç, kurt gibi uluyarak ambulansa bindirildi. Olayın ardından kurtarılan 3 rehine de ifade vermek üzere polis merkezine götürüldü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS