Soğuk kuşları da vurdu, binlercesi kara yolunu kapattı

Bursa’da hava sıcaklığının eksi 2 dereceye düşmesi üzerine daha sıcak olan karayoluna inen binlerce kuş yiyecek aradı. Yollara inen binlerce kuş, trafiği de önledi.Hava sıcaklığı -2'ye düştü
Bursa’da hava sıcaklığının eksi 2 dereceye düşmesi üzerine daha sıcak olan karayoluna inen binlerce kuş yiyecek aradı.
Sığırcıklar yolları kapadı

Yolu kapatan sığırcıklar zaman zaman trafiğin aksamasına sebep oldu.

Alper Tüydeş fotoğrafladı

Doğa fotoğrafçısı Alper Tüydeş tarafından Karacabey ilçesinden geçen Bursa Çanakkale karayolunda görüntülenen binlerce sığırcık, yolun üzerinde bir süre dinlendi.

Durup kuşları kovaladılar

Sığırcıkları fark eden bazı sürücüler korna çalarak veya durarak kuşları kovalarken bazı araçların ise umursamadan sürünün üstüne doğru hız kesmediği görüldü.

Eylem yapar gibi

10 dakika boyunca adeta eylemci gibi yolu kesen sığırcıklar, korna ve duran araçlardan kaçarak yolun kıyısındaki bir ağacı kendilerine mesken tuttu.

Sürüler adeta dans ediyor

Sığırcık kuşları, özellikle kış aylarında oluşturduğu kalabalık sürülerle uçuşları dansa benzetilerek beğeniyle izleniyor.

Şekilden şekle giriyorlar

Yırtıcı kuşlardan kaçmak için gökyüzünde binlerce bireyden oluşan sürü adeta şekilden şekile girerek görsel bir şölene imza atıyor.

Yaz aylarında sürüden ayrılıyorlar

Üzerindeki yüzlerce kalp desenleri ile görünüşü de ilginç olan sığırcıklar yaz aylarında sürülerinden ayrılıp şehir içleri üremek için yuva arıyorlar.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS