Türkiye geneli sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek ve kaç gün sürecek?

Türkiye geneli sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek ve kaç gün sürecek?

Ramazan Bayramı sokağa çıkma yasağı bu kez sadece büyükşehirlerde değil 81 ilin tamamında uygulanacak. Kısıtlama nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması adına ekmek satışı bayram boyunca sürecek. Peki, Türkiye geneli sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek ve kaç gün sürecek?

Sokağa çıkma yasağı kapsamında tüm illerde uygulanan kısıtlamanın ilk gününde marketler ve bakkallar saat 10:00-17:00 arasında hizmet verecek. Öte yandan fırınlar ise ekmek ve unlu mamul satışını kısıtlama boyunca devam ettirebilecekler. Peki, kısıtlama toplamda kaç gün sürecek ve ne zaman sona erecek?

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI KAÇ GÜN SÜRECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hafta başında kabine toplantısın ardından yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre kısıtlama toplamda 4 gün sürecek ve bu kez 81 ilin tamamında uygulanacak.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BİTECEK?

23 Mayıs 2020 Cumartesi günü 00.00 itibariyle başlayan sokağa çıkma kısıtlaması bayramın tamamlanmasıyla birlikte sona erecek. Yani 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü 00.00 itibariyle kısıtlama sona ermiş olacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki kabine toplantısı Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs tedbirleri kapsamında düzenlenen toplantının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Ramazan Bayramı'nda 81 ilde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını açıklayarak "Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. İnşallah bayramdan sonra bu tür sınırlamalara ihtiyacımızın olmayacağı bir tabloyla karşılaşacağımıza inanıyorum." ifadelerine yer vermişti.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS