Soma'da tekmelenen madenci: ''Çığlığımı duyun''

Soma'da tekmelenen madenci: ''Çığlığımı duyun''

Soma'da 301 madencinin hayatını kaybettiği faciadan sonra Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in tekmelediği, 548 lira para cezasıyla birlikte 6 yıl hapsi istenen Erdal Kocabıyık adına Twitter hesabı açıldı. Fakat hesabı açanın Kocabıyık ailesi ile bir yakınlığı yok.

 13 Mayıs 2014'te 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciadan sonra bir grup işçinin eylemi sırasında Erdal Kocabıyık'ı Yerkel tekmelemişti. Başbakanlık korumalarının aracına tekme atarak kamu malına zarar verdiği iddiasıyla hakkında dava açılan Kocabıyık, hem para cezası hem de dört yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.


Olay sonrası çalıştığı madenden tazminatsız olarak işten çıkarılan Kocabıyık'a geçtiğimiz günlerde 548 lira ceza gelmişti.


Fake hesap açıldı


Twitter'da Erdal Kocabıyık adına açılan hesaptan, "1 sene önce Soma'da tekmelenen Erdal Kocabıyık ben. Adalet arıyorum, sesimi duyurabilir misiniz?" diye çağrıda bulundu. "O kadar yazıyorum, kimse destek vermiyor. Adalet arıyorum, sesimi duyan yok mu? Aadam tekme attı, rapor aldı, bizim hayatımız kaydı. Çaresiz bir şekilde elimiz kolumuz bağlı. Karıma 500 lira para cezası, bana 6 yıl hapis isteniyor ve kimse iş vermiyor. Ben ne yaptım?" diye yazıldı.

 


CNNTürk.com'a konuşan Erdal Kocabıyık'ın eşi, ne kendisinin ne eşinin Twitter adresi olmadığını, orada yazılanları kendilerinin yazmadığını, hesap sahibininde kim olduğunu bilmediklerini söyledi. Eşinin ve kendisinin iş problemi yaşadıklarını ve eşi hakkında açılan davanın doğru olduğunu belirtti ama ''hiçbir sosyal hesabımız yok orada yazılanlara inanmayın'' diye ekledi. 


 


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS