Son dakika 10 Ocak kar tatili açıklaması | İstanbul’da okullar yarın tatil olacak mı?

Son dakika 10 Ocak kar tatili açıklaması | İstanbul’da okullar yarın tatil olacak mı?

Son dakika haberi: İstanbul’da kar tatili müjdesi Vali Vasip Şahin’den geldi. Akşam saatlerinde resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada 10 Ocak Salı günü İstanbul’da okulların tatil edildiğini ifade eden Şahin, müjdeli haberi öğrencilerle paylaştı. “Yarın okullar tatil olacak mı?” sorusunun yanıtını Vasip Şahin’den alan öğrenciler sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarda Şahin’e teşekkürlerini iletti. Pazartesi günü eğitim öğretime ara veren öğrenci ve öğretmenler ikinci kar tatili açıklamasının ardından çarşamba günü ile ilgili bir kararı beklemeye başladı. Meteorolojiden alınan hava tahminleri bilgileri ve açıklamalar ile ilgili detaylar haberimizde…

İstanbul Valisi Vasip Şahin Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan hava tahminleri doğrultusunda İstanbul’da eğitime ara verildiğini duyurdu. Milyonlarca öğrenci ve öğretmeni yakından ilgilendiren kar tatili açıklamasına göre 10 Ocak Salı günü İstanbul’dan okullar bir gün süre ile tatil edildi. Cuma günü başlayan yoğun kar yağışının ardından vali Şahin’in Twitter hesabından yapılacak açıklamayı beklemeye başlayan öğrenciler, müjdeli haberin verilmesiyle birlikte büyük bir sevinç yaşadı. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada hafta sonu AKOM’da yapılan kritik değerlendirmelerin ardından pazartesi günü eğitime ara verildiği açıklanmış ve trafik akışının normal seyrinde devam etmesinde AKOM’da alınan kararların etkili olduğu dile getirilmişti.Vali Vasip Şahin'in resmi twitter adresini görmek için TIKLAYINIZVali'nin kar tatili mesajı verdikten sonra bazı öğrencilerin tweet'leri gülümsemelere sebep oldu Bünyamin Sürmeli'den hava durumu (10-01-2017)İstanbul'da bir haftalık hava durumu

Bugün kar yağışı yağmaya devam ediyor. Hava sıcaklığı eksi 1 derece olarak gözükmekte. Geceleyin hava eksi 3'e kadar düşecek. Salı günü kar yağışı duruyor, yağmur geliyor. Çarşamba günü güneş geliyor. Hava sıcaklığı eksiden çıkıyor: 2 derece. Güneş kendini gösterdikten sonra Perşembe günü tekrardan kar yağışı gözükmekte. Kar olmasına rağmen hava sıcaklığı yükselmeye devam ediyor: 3 derece...


Vali Vasip Şahin'den önemli uyarılar


Cuma akşamından önemli açıklamalarda bulunan Vali Şahin, Cumartesi günü de sosyal medya üzerinden İstanbul’da yaşayanları uyarmaya devam etti. Vali Şahin, kriz merkezinde şehri yönetirken, sosyal medyada “Sürücülerin kurallara riayet etmeleri” konusunda uyararak, ulaşım güvenliği açısından önemli olduğunu açıkladı. Sokakta yaşayan insanlar için çalışma içerisinde olduklarını açıklayan Vali, 2580 vatandaşı barındırma merkezlerinde ağırladıklarını söyledi. Son paylaşımı ise ulaşım ve rica üzerine oldu. Köprülerin trafiğe açık olduğunu, arterler, otoyollar ve metroların trafiğe açık olduğunu söyledi. Vali Şahin ricada bulundu: Kurallara ve ikazlara uymanızı rica ediyorum.


Geçen sene kar tatili açıklaması twitter üzerinden geldi


2015 yılında kar tatili mesajını Vali Şahin twitter üzerinden vermişti.İSTANBUL'DA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU (İLÇE İLÇE)


Not: Meteoroloji tahminleri değişkendir, bu veriler 8 Ocak 2017'de hazırlanmıştır.


Meteoroloji tahminlerine göre İstanbul'da pazar günü hariç Salı gününe kadar yağışı gözükmektedir. 6 Ocak'ta akşam başlayan kar yağışı İstanbul'ı felç etmiş durumda. Gündüz 8 derece olan sıcaklık, geceleyin -1 dereceye kadar düşecek. Cumartesi günü hava sıcaklığı 10 derece düşecek -1 derece olacak. Pazar günü kar yağışı gözükmese de sıcaklık düşmeye devam ediyor, -2 derece olacak. Ve öğrencilerin merakla beklediği Pazartesi günü. Meteoroloji tahminlerine göre Pazartesi günü kar yağışı gözükmekte. Pazartesi günü sıcaklık -1 derece olacak.


ArnavutköyPazar günü Arnavutköy’de hafif kar yağışı gözükmekte. En düşül hava sıcaklığı eksi 7 derece, en yüksek ise eksi 5. Pazartesi günü hava sıcaklığı düşse de yoğun kar yağışı gözükmekte. En düşük sıcaklık eksi 6 derece, en yüksek sıcaklık ise eksi 1.  Salı günü ise sıcaklık düşmesine rağmen yoğun kar yağışı yağmaya devam ediyor. Sıcaklık eksi 4 dereceye düşüyor, en yüksek sıcaklık ise 3 gün sonra 0’ın üstünde: 1 derece. Çarşamba günü kar yağışı azalıyor. Sıcaklık eksi 5 derece. Perşembe günü ise yağmur geliyor. Sıcaklık düşüyor: eksi 2 derece.


AtaşehirAtaşehir’de Pazar günü kar yağışı az gözükse de hava sıcaklığı dikkat çekiyor. En düşük sıcaklık eksi 6 iken, en yüksek sıcaklık eksi 3 derece. Pazartesi günü kar yağışı artıyor sıcaklık ise düşüyor. Hava sıcaklığı en düşük eksi 5, en yüksek sıcaklık ise eksi 1 derece. Salı gününden sonra hava sıcaklığında yükseliş gözükmekte. Kar yağmaya devam ediyor. Salı günü sıcaklık eksi 3 derece iken, Çarşamba günü Ataşehir’e yağmur geliyor. Sıcaklık eksi 1 derece. Perşembe günü yağmur ve kar aynı anda yağmaya devam edecek. Sıcaklık eksi 1 derece.


AvcılarAvcılar’da hafta içi sıcaklık diğer ilçelere nazaran daha düşük olacak. Pazar ve Pazartesi günü sıcaklık eksi 6 derece. Pazar günü kar yağışı az gözükse de Pazartesi günü kar yağışında artış var. Salı günü eksi 4, Çarşamba ve Perşembe günü sıcaklık eksi 3 derece. Çarşamba ve Perşembe günü Avcılar’a yağmur geliyor.


BağcılarTüm ilçelerde kar yağışı Pazar günü azalmakta. Bağcılar’da da kar yağışı Pazar günü az. Sıcaklık ise diğer ilçelerdeki gibi aynı gözükse de hafta içi yükselecek. Pazar günü sıcaklık eksi 6 derece. Pazartesi günü sıcaklık eksi 5 derece. Salı ve Çarşamba günü sıcaklık eksi 2 derece iken, Perşembe günü sıcaklık yükseliyor: eksi 1 derece. Pazartesi ve Salı günleri kar yağışı artarken, Çarşamba ve Perşembe günü yağmur geliyor.


BahçelievlerPazartesi günü kar yağışı diğer ilçelere nazaran Bahçelievler’de yoğun şekilde yağmaya devam edecek. Hava sıcaklığında ise yükselme gözüküyor. Pazar günü hava sıcaklığı eksi 4 diken Pazartesi ve Salı günü hava sıcaklığı en düşük eksi 2 derece. Salı günü yağmur geliyor. Diğer ilçelerde ise yağmur Perşembe günü geliyor. Cuma günü ise sıcaklık yükseliyor ve güneş geliyor.


BakırköyPazartesi günü Bakırköy’de yoğun kar yağış gözüküyor. Sıcaklık ise en düşük eksi 4 derece. Salı günü yağmur gelirken, Çarşamba günü kar yağışı yağmaya devam edecek. Sıcaklık eksi 2 derece. Perşembe günü tekrardan yağmur gözüküyor ve hava sıcaklığı 0 derece. Cuma günü ise güneş gözüküyor. Hava sıcaklığında yükseliş gözükmekte 2 derece.


BaşakşehirBaşakşehir’de rakım yüksekliğinden ötürü sıcaklık hafta içi boyunca eksi durumda olacak. Pazartesi günü kar yağışı devam ediyor. Sıcaklık en düşük eksi 6 derece. Salı günü ise ve Çarşamba günü kar yağışı yağmaya devam edecek. Sıcaklık eksi 4 ile eksi 3 derece. Perşembe günü kar yağışında azalma gözüküyor. Sıcaklık eksi 2 derece. Cuma günü Başakşehir’e güneş gelmesine rağmen, sıcaklık eksilerde olacak. En düşük sıcaklık eksi 1 derece. Yağmur bir hafta gözükmüyor.


BayrampaşaBayrampaşa’da sıcaklık pazartesi günü en düşük eksi dört derecek iken en yüksek sıcaklık eksi 1 derece. Salı gününden sıcaklık yükselmeye başlıyor, eksi 2 derece. Çarşamba günü sıcaklık eksi 1 derece iken, Perşembe günü sıcaklık 0’a yükseliyor. Cuma günü diğer ilçelerde olduğu gibi güneş geliyor 1 derece.


BeşiktaşBeşiktaş’ta bir hafta boyunca yağmur gözükmezken, Perşembe gününe kadar yoğun kar yağışı gözükmekte. Perşembe günü kar yağışından azalma gözüküyor. Cuma günü ise sıcaklık artılarda ve güneş beklenmekte. Bir hafta boyunca en düşük sıcaklık eksi 5 en yüksek sıcaklık ise 1 derece.


BeykozBeykoz’da kar Perşembe gününe kadar yağmaya devam edecek. Cuma günü Beykoz’da kar yağışı duruyor, güneş kendini gösteriyor. Sıcaklık ise en düşük eksi 6 derece en yüksek sıcaklık ise eksi 1 derece olacak. Yağmur beklenmiyor.


BeylikdüzüBeylikdüzü’nde Pazartesi günü sıcaklık oldukça düşük. Perşembe gününe kadar Beylikdüzü’nde kar yağışı yoğun olurken, Cuma günü güneş kendini gösterse de sıcaklık eksilerde olacak. En düşük sıcaklık eksi 7 derece, en yüksek sıcaklık ise eksi 1 derece olarak gözüküyor.


BeyoğluBeyoğlu’nda meteoroloji tahminlerine göre yağmur sadece Perşembe günü gözükmekte. Pazartesiden salıya kadar kar yağışı yağmaya devam ediyor. Güneş diğer ilçelerde olduğu gibi Cuma günü Beyoğlu’nda da gözükecek. En düşük sıcaklık eksi 4 derece iken en yüksek sıcaklık 1 derece.


BüyükçekmeceRakımı yüksek olan yerlerden olan Büyükçekmece’de sıcaklık Pazartesi günü eksi 8 derece olarak gözükmekte. Kar yağışı Cumaya kadar devam edecek. Cuma günü ise güneş gözükmekte. En düşük sıcaklık eksi 8 derece, en yüksek sıcaklık ise eksi 1 derece olarak Büyükçekmece’de gözükmekte.


Çatalcaİstanbul’un en düşük sıcaklık değerlerinin olduğu yer olan Çatalca’da en düşük sıcaklık eksi 10 derece en yüksek sıcaklık ise eksi 4 derece. Çatalca’da kar yağışı Cuma günü son buluyor.


ÇekmeköyRakımı yüksek olan ilçelerden Çekmeköy’de ise sıcaklık eksilerdeyken yağmur gözükmemekte. Sıcaklık eksi 7 derece ile eksi 2 derece arasında. 


EsenlerHava sıcaklığının diğer ilçelere nazaran daha yüksek olduğu Esenler’de Pazartesi günü sıcaklık eksi 4 derece iken Cuma günü sıcaklık 0 derece olarak gözükmekte. Esenler’e yağmur Perşembe günü geliyor.


EsenyurtEsenyurt’ta Pazartesi günü hava sıcaklığı eksi 7 derece. Yoğun kar yağışı Perşembe gününe kadar devam ediyor. Perşembe günü yoğun olmamakla birlikte kar yağışı devam edecek. Cuma günü ise Esenyurt güneşi görüyor. En düşük sıcaklık eksi 7 derece, en yüksek sıcaklık eksi 2 derece.


EyüpEyüp’te hava sıcaklığı hafta içi en düşük eksi 6 derece, en yüksek sıcaklık ise eksi 2 derece. Pazartesiden Perşembe gününe kadar kar yağışı yağmaya devam edecek.


Fatihİstanbul’un en merkezi ilçelerinden olan Fatih’te yoğun kar yağışı Perşembe gününe kadar devam edecek. Perşembe günü Fatih’te yağmur bekleniyor. Cuma günü ise diğer ilçelerde olduğu gibi Fatih’te de güneş kendini gösteriyor. En düşük sıcaklık eksi 5 derece iken, en yüksek sıcaklık Cuma günü 0 derece.


GaziosmanpaşaGaziosmanpaşa’da en düşük sıcaklık Pazartesi günü eksi 7 derecek, en yüksek sıcaklık Cuma günü eksi 2 derece olacak. Gaziosmanpaşa’da kar yağışı Cuma gününe kadar yağmaya devam edecek.


GüngörenGüngören’de hafta içi iki gün yağmur bekleniyor. Salı ve Perşembe günü Güngören’de yağmur beklenirken, en düşük hava sıcaklığı eksi 4 derece olarak gözükmekte. En yüksek sıcaklık ise 2 derece. Kar yağışı Pazartesi ve Çarşamba günü etkisini gösteriyor.


Kadıköyİstanbul’un merkezi ilçelerinden olan Kadıköy’de hafta içi en düşük sıcaklık eksi 6 olarak gözükmekte. En yüksek sıcaklık ise 0 derece Cuma günü. Kar yağışı Kadıköy’de Cumaya kadar yağmaya devam edecek. Yağmur beklenmiyor.


KağıthaneKağıthane’de 5 günlük hava sıcaklığı şu şekikde gözükmekte. Pazartesi günü eksi 6 derece. Salı günü eksi 5 derece. Çarşamba günü eksi 4 derece. Perşembe günü eksi 2 derece. Cuma günü ise eksi 1 derece. Kar yağışı Kağıthane’de Cuma gününe kadar devam ederken, yağmur beklenmemekte.


KartalKartal’da hava sıcaklığı Pazartesi günü eksi 4 derece, Salı günü eksi 3 derece, Çarşamba günü sıcaklık eksi 1 derece, Perşembe günü 0 derece, Cuma günü ise 1 derece. Perşembe günü Kartal’da yağmur bekleniyor.


KüçükçekmeceKüçükçekmece’de hava sıcaklığı en düşük eksi 6 derece olarak gözükürken, en yüksek sıcaklık eksi 1 derece. Küçükçekmece’de kar yağışı Cuma gününe kadar devam ediyor. Perşembe günü kar yağışında azalma gözükmekte.


MaltepeMaltepe’ye yağmur Salı günü ve Perşembe günü geliyor. Cuma günü haricinde diğer günlerde kar yağışı gözükmekte. Maltepe’de en düşük sıcaklık eksi 4 derece iken en yüksek sıcaklık 2 derece olarak gözüküyor.


PendikPendik’te yağmur sadece Perşembe günü gözükmekte. Cuma günü haricinde Pazartesi, Salı ve Çarşamba günü kar yağışı devam ediyor. En yüksek sıcaklık pazartesi günü eksi 6 derece. En yüksek sıcaklık ise Cuma günü eksi 1 derece.


SancaktepeSancaktepe’de nem oranı Perşembe günü en yüksek seviyede olacak, yüzde 96. Uzmanlar o gün vatandaşları uyarıyor. En yüksek sıcaklık Pazartesi günü eksi 4 derece olurken, en yüksek sıcaklık Sancaktepe’de Cuma günü: 2 derece.


SarıyerSarıyer’de bu hafta nem oranı oldukça yüksek. Hava sıcaklığı Sarıyer’de en düşük eksi 5 derece iken, en yüksek sıcaklık Cuma günü 1 derece olacak. Sarıyer’de bu hafta yağmur beklenmiyor.


SilivriNem oranının en düşük olduğu ilçelerden biri olan Sarıyer’de nem oranı yüzde 76. Hava sıcaklığı ise eksi 8 ile eksi 2 derece arasında değişmekte. Kar yağışı Sarıyer’de Cuma gününe kadar devam ediyor.


SultanbeyliSultanbeyli’nde 9 Ocak 13 Ocak arası hava sıcaklığı en düşük eksi 6 derece iken en yüksek sıcaklık eksi 1 derece. Sultanbeyli’nde bu hafta yağmur beklenmiyor.


SultangaziSultangazi’de bu hafta yağmur beklenmiyor. Hava sıcaklığı Sultangazi’de en düşük eksi 7 derece iken, en yüksek sıcaklık Cuma günü eksi 1 derece. Nem oranı en yüksek Perşembe günü gözükmekte. Yüzde 96. İlçenin havaalanı ve metrobüse erişimin sağlayan tramvay yolu temizlenmekte olup, belediye ekiplerinin kontrolü altında tutuluyor. Anayollarda tuzlama çalışmaları devam ediyor.


ŞilePazartesi günü hava sıcaklığı eksi 5 derece iken, Cuma günü Şile’de güneş açılıyor. Cuma günü hava sıcaklığı 0 derece olacak. Kar Şile’de Perşembe gününe kadar etkili olacak.


TuzlaTuzla’da 12 Ocak Perşembe günü yağmur gözüküyor. Hava sıcaklığı en düşük Tuzla’da eksi 5 derece olacak. En yüksek sıcaklık o ilçede Cuma günü: 0 derece.


ÜmraniyeNem oranı Ümraniye’de Perşembe günü yüzde yüze çıkıyor. Ümraniyede en düşük sıcaklık pazartesi günü: eksi 7 iken, en yüksek sıcaklık Cuma günü: eksi 1 derece.


Üsküdarİstanbul’un merkez ilçelerinden biri olan Üsküdar’da bu hafta yağmur gözükmezken, Cuma gününe kadar kar yağışı devam edecek. Üsküdar’da en düşük sıcaklık: eksi 5, en yüksek sıcaklık: 0


ZeytinburnuZeytinburnu’nda iki gün yağmur gözüküyor. Salı ve Perşembe günleri… Hava sıcaklığı en düşük eksi 4 iken, en yüksek sıcaklık 2 derece.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS