Son Dakika

Son dakika.. Kütahya'da 5 büyüklüğünde deprem

A A

31.08.2021 - 14:10 Son Güncelleme:

Merkez üssü Kütahya'nın Altıntaş ilçesi olan 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, deprem, saat 14.04'te ve 7,16 kilometre derinlikte gerçekleşti.

AFAD'dan depreme ilişkin yapılan açıklamada, "Altıntaş ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem sonrası an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır." ifadelerine yer verildi.

BELEDİYE BAŞKANI: BİR SIKINTI GÖRÜNMÜYOR

CNN TÜRK canlı yayınında depreme ilişkin açıklamalarda bulunan Kütahya Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, "Arazideyiz ve şu ana kadar bir olumsuz durum yok. Biz belediye binasındaydık. Bizler de anında ekiplerle sahaya çıktık. Şu ana kadar bir sıkıntı görünmüyor. Herhangi bir hasar ihbarı da gelmedi" dedi.

ÇATAKLI: OLUMSUZ BİR İHBAR ULAŞMADI

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde meydana gelen depreme ilişkin Twitter'dan açıklama yaptı. Çataklı, paylaşımında "Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde saat 14.04'te 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. An itibariyle olumsuz bir ihbar ulaşmamıştır. Alanda tarama çalışmalarına devam edilmektedir. Geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünün 4.9 olduğunu duyurdu.