Son dakika ALES sınav yerleri açıklandı! Ertelenen ALES sınav giriş belgesi ÖSYM AİS'te!

Son dakika ALES sınav yerleri açıklandı!  Ertelenen ALES sınav giriş belgesi ÖSYM AİS'te!

ALES sınav giriş belgesi pandemi nedeniyle ertelenen ALES sınavına adayların hangi merkezlerde gireceğini gösterdi. 21 Şubat 2021 Pazar günü yapılacak sınav öncesi gözler ÖSYM’nin yayınlayacağı belgelere çevrilmişti. ÖSYM'den yapılan son dakika açıklamasına göre ALES sınav yerleri açıklandı. Peki, ALES sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Geçtiğimiz dönem pandemi nedeniyle ÖSYM’nin gerçekleştirdiği 4 sınav için erteleme kararı alınmıştı. Yüz yüze sınavların yapılmadığı dönemde erteleme kararı alınan sınavların tarihleri ise kısa süre önce açıklanmıştı. Bu sınavlardan ilki olan ALES 21 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Peki, adayların sınavlara katılacağı merkezler belli oldu mu?

ALES SINAV YERLERİ AÇIKLANDI, SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için sınav yerleri açıklandı. ÖSYM'den yapılan açıklamada  "21 Şubat 2021 tarihinde uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/2) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 12 Şubat 2021 tarihinde saat 14.00'ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir." denildi.

Sınav giriş belgesi ÖSYM'nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılarak öğrenilebilecek.

ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ...

ERTELENEN SINAVLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/2) 21 Şubat 2021 tarihinde yapılacak.

2020 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2020-DİB-MBSTS) 27 Şubat 2021 tarihinde uygulanacak.

2020 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2020-YÖKDİL/2) 28 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

2020-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (2020-DHBT) sınavı 11 Nisan 2021 tarihinde uygulanacak.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS