Askerlik süresi hakkında kritik toplantı

Video: Askerlik süresi hakkında kritik toplantı
Milli Savunma Bakanlığı'nda yeni <a class="in-news-link" href="/askerlik" target="_blank" title="askerlik haberleri">askerlik</a> sistemine ilişkin toplantı yapıldı. Bakan Akar ile <a class="in-news-link" href="/tsk" target="_blank" title="TSK haberleri">TSK</a> komuta kademesinin katıldığı toplantıda askerlik süresinin kısaltılması görüşüldü.

Milli Savunma Bakanlığı'nda yeni askerlik sistemine ilişkin toplantı yapıldı. Bakan Akar ile TSK komuta kademesinin katıldığı toplantıda askerlik süresinin kısaltılması görüşüldü.

Askerlik sistemine yönelik, Milli Savunma Bakanlığının, Genelkurmay Başkanlığı ve kuvvet komutanlıkları ile yaptığı çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'nda, Bakan Hulusi Akar'ın başkanlığında yapılan toplantıya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in yanı sıra kuvvet komutanları, bakan yardımcıları ve diğer yetkililer katıldı.

Söz konusu toplantıda, askerlik süresinin kısaltılması dahil yeni askerlik sistemi, ayrıntılı bir şekilde görüşüldü.

Milli Savunma Bakanlığı resmi Twitter hesabından konuyla ilgili bir paylaşım yaptı. Paylaşımda, "Bakan Akar'ın Başkanlığında MSB'de yapılan ve Gnkur. Bşk. Org. Yaşar Güler'in yanı sıra Kuvvet Komutanları ve Bakan Yardımcılarının katıldığı toplantıda askerlik süresinin kısaltılması dâhil yeni askerlik sistemi ayrıntılı bir şekilde görüşüldü." denildi.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS