Son dakika... Bakan Akar'dan peş peşe görüşmeler

Son dakika... Bakan Akar'dan peş peşe görüşmeler

Son dakika... Bakan Akar'dan peş peşe görüşmeler

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak Savunma Bakanı Cuma İnad Sadun, Sri Lanka Savunma Bakanı Müsteşarı Kamal Gunaratne, Siera Leone Savunma Bakanı Kellie Hassan Conteh, Çad Ordu,Gaziler ve Savaş Mağdurlarından Sorumlu Bakan Daoud Yaya Brahim ve Burkina Faso Savunma Bakanı Aime Barthelemy Simpore ile bir araya geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF'21) kapsamındaki görüşmelerini sürdürüyor.

Bu kapsamda Bakan Akar, Irak Savunma Bakanı Sadun ile görüştü. Görüşmede, ikili ve bölgesel savunma, güvenlik ve savunma sanayiinde iş birliği konuları ele alındı.

Türkiye ve Irak arasındaki dostluk ve kardeşlik bağları ile yüzlerce yıllık tarihi geçmişe vurgu yapılan görüşmede Akar tarafından, terör örgütü PKK'nın hem Türkiye hem Irak için tehdit oluşturduğu, Türkiye'nin başta Irak olmak üzere tüm komşularının sınır ve toprak bütünlüğüne saygılı olduğu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin hudutları ve halkını korumakla, terörü bitirmekteki kararlılığı dile getirildi.

Milli Savunma Bakanı Akar'ın ayrıca terörle mücadelede hak, hukuk ve karşılıklı saygı içinde gerçekleştirilecek iş birliğinin önemine, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Irak Silahlı Kuvvetleri arasında karşılıklı bilgi ve tecrübe aktarımı ile ortak eğitim ve tatbikatların artırılmasına, tedarik, lojistik, bakım ve onarım dahil savunma sanayii alanında iş birliğinin daha da geliştirilmesine vurgu yaptığı belirtildi.

SRİ LANKA

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF'21) kapsamında Sri Lanka Savunma Bakanı Müsteşarı Kamal Gunaratne'yi kabul etti.

ÇAD

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF'21) kapsamında Çad Ordu,Gaziler ve Savaş Mağdurlarından Sorumlu Bakan Daoud Yaya Brahim ile bir araya geldi.

BURKİNA FASO 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF'21) kapsamında Burkina Faso Savunma Bakanı Aime Barthelemy Simpore ile bir araya geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

SİERA LEONE

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF'21) kapsamında Siera Leone Savunma Bakanı Kellie Hassan Conteh ile bir araya geldi.