hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika: BM'nin Filistin kararının ardından Türkiye'den açıklama

  Son dakika: BMnin Filistin kararının ardından Türkiyeden açıklama
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Son dakika haberine göre, BM Genel Kurulu'nda, Filistin'in BM üyeliğinin BMGK'da tekrar görüşülmesi ve gözlemci statüsünde olan Filistin'e bazı ilave haklar tanınması talep edilen karar tasarısını kabul edilmesinin ardından Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dışişleri Bakanlığı, Filistin'in BM üyeliğinin BMGK'da yeniden görüşülmesi kararının ardından yaptığı yazılı açıklamada, "Bu karar, uluslararası toplumun ezici çoğunluğunun, Filistin halkının kendi devletine sahip olma hakkına ve iki devletli çözüme verdiği güçlü desteği bir kere daha ortaya koymuştur." denildi.

  "ULUSLARARASI TOPLUMU FİLİSTİN'İ TANIMAYA ÇAĞIRIYORUZ"

  Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

  BM Genel Kurulu'nun, Filistin'in BM çalışmalarına daha geniş haklar ve ayrıcalıklarla katılımına olanak sağlayacak kararını memnuniyetle karşılıyoruz.

  Bu karar, uluslararası toplumun ezici çoğunluğunun, Filistin halkının kendi devletine sahip olma hakkına ve iki devletli çözüme verdiği güçlü desteği bir kere daha ortaya koymuştur.

  Bu vesileyle, tüm uluslararası toplumu İsrail’in Gazze’de uyguladığı vahşeti durdurmak için somut adımlar atmaya ve Filistin Devleti’ni tanımaya çağırıyoruz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow