Son dakika... Mersin'deki polisevi saldırısı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristler anında gereken cevabı aldılar

Son dakika... Mersin'deki polisevi saldırısı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Teröristler anında gereken cevabı aldılar

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Dün gece Mersin'de PKK'lı alçaklar bir polisimiz şehit etti, bir polisimizi yaraladı. Teröristler anında hak ettikleri karşılığı buldular." dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde;

Akdeniz'in bugün gerilimle, göçmen ölümleriyle anılmasından büyük üzüntü duyuyoruz. Binlerce mazlum son nefesini Akdeniz'in azgın sularında verdi. Mültecilere kapanan kapılar PKK'lı teröristlere ve FETÖ'cü alçaklara sonuna kadar açıldı.

Lavrion kampı başta olmak üzere Avrupa'nın her ülkesinde vatandaşımızın kanını dökmüş caniler himaye görüyor. Terör yuvaları başlarına yıkıldıkça terör örgütü mensupları kimi ülkelerde alenen kendilerine kamplar kuruyor.

Dün gece Mersin'de PKK'lı alçaklar bir polisimiz şehit etti, bir polisimizi yaraladı. Teröristler anında hak ettikleri karşılığı buldular. Ucunu takip ettikçe ya HDP'ye ya da batı ülkelerine çıkar. Teröristler anında gereken cevabı aldılar. HDP'yi allayıp pullayarak meşrulaştırmaya çalışanların ellerinde dökülen her kanın izi vardır. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

YUNANİSTAN'DAN ADALARA ABD ZIRLHISI 

Adalara yığılan silahların bizim için anlamı yok. Komşularımızdan başlayarak tüm ülkelerden ayrım yapmadan terör örgütlerine karşı gerekli tedbirleri almalarını bekliyoruz. Biz tüm kalbimizle barış, huzur istiyoruz. Bölgemizde istikrar ve güven istiyoruz. Şimdiye kadar hep şunu savunduk, biz ne hak yeriz, nede hakkımızı yediririz. Yunanistan'ı kışkırtarak üstümüze salanların niyetlerini çok iyi biliyoruz, kirli senaryolara pabuç bırakmayacağız.

Ülkemiz hali hazırda dünyada bir savaş gemisini milli olarak tasarlayan, inşa eden 10 ülkeden biridir. Geçtiğimiz günlerde havadan incelediğimiz çok maksatlı amfibi hücum gemimizin inşası süratle devam ediyor. Birileri Batı'ya öykünüp kendi ecdadına küfrederken biz tüm değerlerimize sahip çıkıyoruz. Hele hele üç buçuk soysuzun ardından köpeklik yapmayacağız. Yunanistan'ı kışkırtarak üzerimize salanların niyetini gayet iyi biliyoruz. Bir yandan hadsizlere haddini bildirirken hedeflerimizden sapmayacak kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Batı Trakya ve Adalara yığılan silahlar bizim için bir anlam ifade etmez. Bizim gücümüz bunların çok ötesindedir. Bunun sözkonusu ülke için gizli bir işgal anlamına geldiğini de hatırlatmak isteriz. Amerika'dan gelen destekler sizi kurtarmaz, sadece patinaj yaparsınız. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Vatandaşlarımızı enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında yalnız bırakmıyoruz, milletimize sahip çıkıyoruz.

2023'e aklaştıkça muhalefet kanadının farklı yollara tevessül edeceği anlaşılıyor, projelerimize kara çalıyorlar, siz bugüne kadar ne yaptınız? 2023'te rekor bir oyla Cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimlerini kazanacağız. Ben inanıyorum, Allah'ın izniyle bu işi başaracağız.