Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen 23 Nisan etkinliğinde açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:


Şu an karşımda adeta BM Genel Kurulu'nu andıran dünyanın en güzel çocuklarına en kalbi sevgilerimi gönderiyorum.


Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız.


Geride kalan 17 yılda hükümet olarak eğitimi ana önceliğimiz yaptık. Ülkemizdeki eğitimin kalitesini artırmak, sizlerin imkanlarını geliştirmek, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için gece gündüz gayret gösterdik.


Derslik sayılarımızdan spor salonlarına ihtiyaç duyacağınız tüm imkanları sizlere sağlamaya çalıştık. Daha adaletli bir dünyayı siz kuracaksınız.


Savaşların, çatışmaların, açlık ve kıtlıkların ufkumuzu kararttığı bir dönemde dünyayı güzelleştiren yegane şey çocukların tebessümüdür.


Birçok çocukların ne yazık ki 'balina' gibi vesaire nasıl intihar ettiğini herhalde sizler de takip ediyorsunuz. Bu alışkanlar bizlere ayrı tehdittir. Yeni teknolojiler sizin hayatınızı kolaylaştırmak, yapmaktan mutlu olduğunuz şeylere daha fazla vakit ayırmak içindir. Aile büyüklerinizden başlayarak her alanda öğretmenlerinizin olduğunu, onlardan öğreneceğiniz lütfen aklınızdan çıkarmayın.


Size bir tavsiyem olacak, anneler bol anne adayları bol. Ben annemin ayaklarının altını öperdim. Bizim medeniyetimizde cennet annelerin ayaklarının altındadır. Annemin ayaklarının altını öperek yetiştim. Bizi buralara hazırlayan o. Anne olmazsa biz olamazdık.


Ben annemin ayaklarının altını öperdim öyle yetiştim.


23 Nisan bayramınızı tebrik ediyorum.


Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT 23 Nisan Gala Programı'na katıldı


 


 {$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS