Son dakika...Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan bayram tatili açıklaması

  1. Türkiye
Video: Son dakika...Cumhurbaşkanı ve Başbakan'dan bayram tatili açıklaması
Başbakan <a class="in-news-link" href="/binali-yildirim" target="_blank" title="Binali Yıldırım haberleri">Binali Yıldırım</a> cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "bayram tatili ile ilgili kararı salı günü Bakanlar Kurulu'nda alacağız" dedi. Cumhurbaşkanı da bayram tatilinin uzatılmasının turizm açısından isabetli olacağını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "bayram tatili ile ilgili kararı salı günü Bakanlar Kurulu'nda alacağız" dedi. Cumhurbaşkanı da bayram tatilinin uzatılmasının turizm açısından isabetli olacağını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Başbakan Yıldırım, Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasıyla ilgili "Bu konuyu, salı günü Bakanlar Kurulu yapacağız Cumhurbaşkanımızın başkanlığında, orada değerlendireceğiz ve oradan bir karar çıkacak" açıklamasında bulundu.


Başbakan Yıldırım'dan Kurban Bayramı tatili açıklaması

Yıldırım bir muhabirin sorusu üzerine, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'Sen ben kavgasını bırakalım' sözlerini de değerlendirdi. Yıldırım, "Aklı başına gelmiş demek ki. Önce kendisi bu işi bıraksın. Memleketi, milleti yabancılara şikayet etmekten vazgeçsin. 'Türkiye güvensizdir, can ve mal güvenliği yoktur' demekten vazgeçsin. Adaletin verdiği kararlara saygı duysun. Belirli suçlarla hakkında kovuşturma devam edenlere sahip çıkmasın. Bıraksın, adalet rahat çalışsın. Biz zaten çalışıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

Başbakan'ın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuyla ilgili konuştu. Cuma namazını Ataşehir'deki Hz. Ali Camii'nde kılan Erdoğan daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kurban bayramı tatiliyle ilgili soru üzerine Erdoğan, " Şu anda tabii hükümet, bu 10 günü programına aldı, çalışıyor. Eğer önünde ve arkasında durum hakikaten müsaitse turizm açısından isabetli olur ve gerek iç turizmde, gerekse dış turizm açısından şu anda hareketlenen turizm, mesela bugün itibarıyla Antalya yüzde 80'i doluluk oranı itibarıyla yakalamış vaziyette. Bu da turizm sektöründeki açığımızı süratle kapama fırsatını verir. Öyle zannediyorum ki salı günü Bakanlar Kurulumuz var. Bunu Cumhurbaşkanlığı'nda yapacağız. Hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum" dedi.


Erdoğan: 10 gün tatil turizm açısından isabetli

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS