Son Dakika

Son dakika DGS açıklaması! 2020 DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

A A

24.09.2020 - 16:32

DGS tercih işlemleri ile ilgili son dakika açıklaması ÖSYM Başkanı Halis Aygün’den geldi. DGS tercih tarihleri açıklamasında Dikey Geçiş Sınavı sonrasında elde edilen puanlara göre tercihlerin hangi tarihler arasında yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Peki, 2020 DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

Son dakika DGS açıklaması! 2020 DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’den DGS adayları ile ilgili oldukça önemli bir son dakika açıklaması geldi. Sonuçların açıklanmasının ardından tercih süreci merak konusu olmuştu. Halis Aygün tercih tarihlerine ilişkin detayları aktardı.

DGS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

ÖSYM Başkanı Aygün’ün aktardığı bilgilere göre tercihler 25 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Tercihler ÖSYM’nin AİS sayfası aracılığıyla olacak. TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar tercihlerini gerçekleştirebilecekler.

AYGÜN’DEN DİKEY GEÇİŞ SINAVI TERCİHLERİ AÇIKLAMASI

ÖSYM Başkanı Aygün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Değerli DGS adaylarımız, 2020-DGS tercih işlemlerini yarın başlatacağız. Tercihlerinizi 25 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan yapabilirsiniz. Yapacağınız tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını dilerim" dedi.