Son Dakika... Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı ile telefonda görüştü

Son Dakika... Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla görüştüğü Tunus Cumhurbaşkanı Es-Sibsi ve Başbakan Şahid ile ülkede başlayan protestolarla ilgili telefon görüşmesi yaptı. Erdoğan, Tunus'un birlik ve beraberlik içerisinde sorunların üstesinden geleceğine inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı El-Baci Kaid Es-Sibsi ve Tunus Başbakanı Yusuf Şahid ile bu akşam birer telefon görüşmesi yaptı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmelerde, ikili ilişkilerin yanı sıra Tunus’ta hayat pahalılığı gerekçesiyle başlayan protesto gösterilerine de değinildi.


Tunus'ta KDV protestosu, yüzlerce kişi sokağa döküldü


Birlik ve beraberlik vurgusu


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tunus’un birlik beraberlik içerisinde bu sorunların üstesinden geleceğine inandığını vurguladı. Tunus’a yaptığı son ziyarette kendisine ve beraberindeki heyete sergilenen konukseverlikten dolayı teşekkürlerini sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tunus’un Yasemin Devrimi akabinde demokratik dönüşüm sürecinde elde ettiği kazanımların zedelenmemesinin önemine de dikkati çekti. Görüşmelerde, Türkiye-Tunus ilişkilerinin her alanda daha güçlendirilmesi gerektiğinin bir kez daha teyit edildiği öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS