Son dakika... Erdoğan ve Yıldırım, TBMM Başkanı ile görüşüyor

Son dakika... Erdoğan ve Yıldırım, TBMM Başkanı ile görüşüyor © AA

AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, MHP lideri Bahçeli'nin erken seçim çağrısı yapıp, 26 Ağustos 2018 tarihini önermesinin ardından TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile görüştü.

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup konuşmasında erken seçim çağrısı yaptı ve siyasetin gündemi değişti. Bahçeli konuşmasında, "26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde Türk milleti yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem cumhurbaşkanın hem de milletvekili genel seçiminde Türk ve Türkiye düşmanlarına gereken dersi vermesi en makul, en akılcı, en demokratik yoldur" dedi.

Bahçeli'nin çağrısının ardından hükümet kanadından ilk açıklama Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'dan geldi, "Teklif, parti içerisinde değerlendirilir" açıklamasında bulundu. CHP'den ise Parti Sözcüsü Bülent Tezcan konuştu, "Hodri Meydan" dedi.

Gözler ise AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısındaki konuşmasına çevrildi. Erdoğan burada Bahçeli'nin çağrısına açıktan bir yanıt vermedi ancak konuşmasında 2019'u 3 kez anarak dolaylı bir yanıt verme yoluna gitti. Konuşmasının ardından da grup toplantısı salonunu hemen terk etmeyen Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve parti kurmaylarıyla görüştü. Görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Salondan çıkışında da konuyla ilgili soru yönelten gazetecilere, "Şu anda söyleyecek bir şeyim yok" dedi, Bahçeli ile yarın yapaağı görüşmeyi işaret etti.

Bahçeli'nin Ankara'da siyaset kulislerini hareketlendiren erken seçim çağrısı, AK Parti'de de trafiği yoğunlaştırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti kurmaylarıyla görüşmesinin ardından da Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte TBMM Başkanı İsmail Kahraman ile bir araya geldi. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS