hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Fon vurgununda yüzleşme günü! Seçil Erzan hakim karşısında ağladı

  KAYNAK DHA

  Ünlü futbolcuların da adının geçtiği Seçil Erzan ve 6 sanığın yargılandığı davada kritik gün. Erzan duruşma salonunda ağladı. Duruşmada tanık olarak ifade vermek için eski Futbolcu Semih Kaya adliyeye geldi. Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan, Emre Çolak, Muslera, duruşmaya mazeretleri olduğu gerekçesiyle katılmadı…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gizli fon dolandırıcılığı davasının ikinci duruşması bugün İstanbul 41’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor. İkinci kez hakim karşısına çıkan Seçil Erzan duruşma salonunda ağladı. Eski Futbolcular Arda Turan, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan'ın da aralarında bulunduğu isimlerin dinleneceği duruşmada kritik anlar yaşandı:

  İşte Seçil Erzan'ın hakim karşısındaki sözleri:

  1 milyon TL para kaybettim. 2010 Temmuz kasım ayında 1 milyon kaybettim. Benimle birlikte birkaç şube müdürü arkadaşım da katıldı sonra bizim oraya yatırdığımız paralar eridi gitti sonra 2011 aralıkta Florya şubeye gittiğimde kaybettiğim parayı yerine koymam gerekiyordu Bozcaada’da evim vardı Metin taş İstanbul’daki şubeye para çekmek için geldi ve bana faktoring Çek karşılığında 100 bin lira aldı 30 bin lira verdi ama bu 130 bin liralık maliyeti ben ödedim yaparak yardımcı olabileceğini söyledi. O dönemde birkaç faktoring yapıldı sonrasında ben bunun kötü niyetli olduğunu anladım. Florya'da babaannemden kalan evi sattık kredi taksitlerini ben ödemeleri yaptım. Florya şubeye Van kahvaltı salonlarından Atilla baltaş geliyordu. Mağdur edildiğim için insanlardan para istedim. O zararı kurtarabildim o dönemde. Sonra bu Atilla Baltaş’tan yardım istedim ama bana yardım olmadı. Spekülatif kağıdı batıran insanları bulmasını onlarla konuşmasını istedim. Ondan para konusunda yardım istemedim. Korkuyordum ben. Her şey banka sisteminin içerisinde oldu. Atilla Baltaş'tan ana paranın geri alınması konusunda yardım istedim Atilla Baltaş bana kredi konusunda yardım etti ve zararımı toparladım 2013’e kadar hiçbir şey yoktu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2013 yılında kuzenim tanın Yılmaz adına 200 bin TL vadeli işlem yaptırdık. Parayı çekti ve eşine verdi parayı ticari faaliyette kullandılar. Sonra bu para bana 93 bin Euro olarak kuzenimin eşinin yurtdışındaki hesabından benim hesabıma geldi. Bu para geldi tanın o parayı biriktirmek istiyordu ben de özel bankacılık sistemi içerisinde parayı arttırıyordum tanın zaman zaman bu hesaptan paralar çekti parayı bana verirken amaçları yüksek faiz ile özel bankacılık yolu ile paranın değer kazanmasıydı 2013 Merve Yılmaz da bana benzer şekilde parasını verdi Merve’nin amacı da para biriktirmekti. 100 bin lira kendileri kullanıyorlar 100 bin lirayı da bana veriyorlardı stresim başladı o paraları çoğaltmakla ilgili o dönemde. 2013-2014’de tanın bana bir kez daha para verdi 50-75 bin dolar arası bir para daha verdi. Tanın bir süre sonra benim ona verdiğim faizle hayatını geçindirmeye başladı. Evine giderken alacağı ekmek parasını bile benden alıyordu böyle bir hayatımızda düzen oluşmaya başladı. Her akşam beraberdik. Ben onların kız kardeşiydim.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dövizcilerin parasını ödemek için o dönemde para aldım Nuri Köşkdere'den. Ben en son hiç unutmuyorum bana o dönemde yardım etti. Ondan yardım istedim. Ali Nuri’nin kazandığını görmüştü o dönemde Ali Yörük bana 5 milyon TL getirdi sonra beş milyon daha verdi ben o dönemde kimseye fon yapıyorum demedim kimseye bir şey vadetmedim. Ben bu parayı kazandırıyorum kazandıracağım diyordum hiç kimseye fon diye bir açıklama yapmadım özel bankacılıkta değerlendiriyorum dedim Ali’ye de taahhüt vermedim. Sonra bu Ali’nin getirdiği beş milyonlardan biri o da tefeci parasıymış tek tefeciden beş milyon bir para alınmış ertesi gün tefeci baskısı ile karşılaştı. Ben Süleyman Arslan dışında hiçbir tefeciyi görmedim.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Para bulmak için herkese yalan söylemeye başladım.

  Son dakika... Fon vurgununda yüzleşme günü Seçil Erzan hakim karşısında ağladı

  Davayla ilgili hazırlanan 62 sayfalık iddianamede eski futbolcular Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan'la birlikte kaleci Fernando Muslera, Fatih Terim'in kızı Buse Terim Bahçekapılı ve eşi Volkan Bahçekapılı’nın da arasında bulunduğu 21 kişi müşteki olarak yer alıyor. 21 isim mahkemede ifade verip şikayetlerini anlatacak.

  11 FUTBOLCU TANIK OLARAK DİNLENECEK

  Yine ilk duruşmada zorla getirilmelerine karar verilen Semih Kaya, Tanın Yılmaz, Merve Yılmaz, Nur Erkasap, Mustafa Sefa, Candaş Gürol, Fırat Özdemir, Nilgün Arabacı, Gülsenal Bayramova, Oğuzhan Özerk ve Bülent Onat tanık olarak dinlenecek.

  Seçil Erzan’ın eski sevgilisi Candaş Gürol da mahkemede tanıklık yapacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Son dakika... Fon vurgununda yüzleşme günü Seçil Erzan hakim karşısında ağladı

  ERZAN VE FUTBOLCULAR YÜZLEŞECEK

  Seçil Erzan’ın kırık telefonunun incelenmesiyle, yüksek getirili fon vaat ettiği müştekilerle yazışmalarının yer aldığı 553 sayfalık bilirkişi raporu hazırlandı. Raporda Arda Turan, Fatih Terim, Fulya Terim ve Mert Çetin ile mesajlaşmaları da yer alıyor. Duruşmada hem Seçil Erzan’a hem de müşteki ve tanıklara kırık telefondan çıkan yazışmalar da sorulacak.

  Erzan'ın çalıştığı banka şubesine ait 6 aylık kamera kayıtlarının da dava dosyasına girmesi bekleniyor. Görüntülerde Erzan'la eski futbolcular arasındaki para trafiği yer alıyordu.

  252 YIL HAPSİ İSTENİYOR

  Gizli fon dolandırıclığı davasında Erzan'ın nitelikli dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilik suçlarından 252 yıl hapsi istenirken diğer sanıklar için istenen ceza 3 yılla 85 yıl arasında değişiyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow