SON DAKİKA: Gaziantep’te emniyete saldırmak isteyen canlı bomba vuruldu

SON DAKİKA: Gaziantep’te emniyete saldırmak isteyen canlı bomba vuruldu

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün giriş kapısı önüne gelen kimliği belirsiz kişi, iddiaya göre, "Üzerimde bomba diyerek" içeri girmek istedi. Şüpheli, polisler tarafından yaralı olarak etkisiz hale getirildi. Saldırganın üzerinde kablo düzeneği bulundu, düzeneğin herhangi bir patlayıcıya bağlı olmadığı belirlendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Olay, saat 17.00 sıralarında, İl Emniyet Müdürlüğü önünde meydana geldi. Binanın giriş kapısına gelen kimliği belirsiz kişi, iddiaya göre, "Üzerimde bomba diyerek" içeri girmeye çalıştı. Bu sırada polisler, şüpheliyi silahla yaralayarak etkisiz hale getirdi. Emniyet binasının bulunduğu Muammer Aksoy Bulvarı da şüphelinin canlı bomba olma ihtimali nedeniyle çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı, çevrede toplananlar ise uzaklaştırıldı. Bölgede geniş güvenlik önlemi sürdürülürken, olay yeri çalışması başlatıldı. 

Öte yandan İl Emniyet Müdürlüğü'ne 1 Mayıs 2016’da DEAŞ terör örgütü tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, 3 polis memuru şehit olmuştu.

GAZİANTEP VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gaziantep Valisi Davut Gül, söz konusu saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada saldırganın çok sayıda sabıka kaydının bulunduğunu ifade etti.

Gül'ün açıklamasında, "Gaziantep Emniyet Müdürlüğümüzün önünde bomba süsü verilmiş şekilde saldırı girişiminde bulunan bir kişi polislerimiz tarafından yaralı olarak etkisiz hale getirilmiştir. Olay çok yönlü olarak araştırılmakta olup ilgili kişinin çok sayıda adli kaydı bulunmaktadır. Geçmiş olsun." ifadeleri yer aldı. 

SALDIRGANIN ÜZERİNDE BOMBA DÜZENEĞİ VAR MIYDI?

Saldırganın üzerinde kablo düzeneği bulundu, düzeneğin herhangi bir patlayıcıya bağlı olmadığı belirlendi.