Son dakika haberi: Bakan Akar, Rus mevkidaşı ile görüştü

Son dakika haberi: Bakan Akar, Rus mevkidaşı ile görüştü

Son dakika haberi: Bakan Akar, Rus mevkidaşı ile görüştü

Gelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Bakanlıktan görüşmeye ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Ukrayna ve Suriye başta olmak üzere ikili ve bölgesel savunma, güvenlik konularının ele alındığı görüşmede Bakan Akar tarafından Ukrayna bağlamında; Sayın Cumhurbaşkanımızın birçok kez dile getirdiği üzere daha fazla can kaybının yaşanmaması, bölgede huzur ve istikrarın yeniden tesis edilebilmesi için acilen bir ateşkes ilan edilmesinin önemi vurgulandı. Ateşkes konusunda anlayış birliğinde olunduğu memnuniyetle müşahede edildi.” denildi.

Tahıl nakli konusundaki gelişmelerin üzerinde durulduğu belirtilen açıklamada, “İnsani yardım konusunda her türlü desteği sağlamaya çalışan Türkiye’nin bölgede barışın temini için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerine düşeni yapmaya hazır olduğu bir kez daha ifade edildi. Suriye’nin kuzeyi bağlamında; terör tehdidi ve koridorunun kalıcı olarak engellenmesi ve terör örgütlerinin etkisiz hâle getirilmesinin en önemli önceliğimiz olduğu vurgulandı. Bu konuda daha önce varılan mutabakatlara uyulmasının önemi bir kez daha dile getirildi” ifadelerine yer verildi.