Son dakika… Hafta sonu yasak var mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Video: Son dakika… Hafta sonu yasak var mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. 15.10’da başlayan toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararları açıkladı. Koronavirüs tedbirleri ile ilgili alınan kararlara ilişkin vatandaşların en merak ettiği sorulardan birisi ‘Bu hafta sonu da sokağa çıkma olacak mı?’ İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine sonrası yapacağı açıklamada bu sorunun cevabını verdi.

Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen kabine toplantısı, saat 15.10'da başladı. Toplantı, dokuzuncu kez video konferans yöntemiyle yapıldı.

Gelecek haftadan itibaren Ankara’da mesaisine başlaması planlanan Erdoğan’ın bakanlardan brifing alacağı kabinenin en önemli gündem maddesi normalleşme süreci oldu. 

Koronavirüse karşı alınan tedbirlerin açıklanacağı toplantı ile ilgili merak edilen bir diğer önemli konu başlığı ise hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması. Bayramda tedbirler kapsamında 81 ilde 4 gün boyunca sokağa çıkılmamış yasağı ihlal edenlere ceza verilmişti. Kabine toplantısı öncesi milyonlarca vatandaş ‘Bu hafta sonu da sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?’ sorusuna cevap arıyor. Alınan yeni kararlar doğrultusunda tek tek kısıtlamaları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta sonunda sokağa çıkma yasağı olacağına dair bir açıklama yapmadı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS