Son dakika... İstanbul'a kadın başkan

Video: Son dakika... İstanbul'a kadın başkan
<a class="in-news-link" href="/chp" target="_blank" title="CHP haberleri">CHP</a> <a class="in-news-link" href="/istanbul" target="_blank" title="İstanbul haberleri">İstanbul</a> İl Kongresinde seçimin galibi <a class="in-news-link" href="/canan-kaftancioglu" target="_blank" title="Canan Kaftancıoğlu haberleri">Canan Kaftancıoğlu</a> oldu. Kongre sonucunda henüz resmi olmayan sonuca göre Cemal Canpolat 318 oy alırken Canan Kaftancıoğlu 325 oy ile seçimi kazandı.

CHP İstanbul İl Kongresinde seçimin galibi Canan Kaftancıoğlu oldu. Kongre sonucunda henüz resmi olmayan sonuca göre Cemal Canpolat 318 oy alırken Canan Kaftancıoğlu 325 oy ile seçimi kazandı.

CHP'nin İstanbul İl Başkanlığı için yapılan seçimde ilk kez bir kadın İstanbul İl Başkanlığı'na seçildi. 

Bostancı Gösteri Merkezi'nde yapılan kongreye çok sayıda partili katıldı. 643 delegenin oy kullandığı kongrede, Canan Kaftancıoğlu'nun yer aldığı mavi liste 325, mevcut il başkanı Cemal Canpolat'ın beyaz listesi ise 318 oy aldı.

Oylama sonucunun açıklanmasının ardından kürsüye gelen Kaftancıoğlu, teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

''Örgütümle kazanacağım demiştim ve öyle oldu. İyi ki varsınız, hepimiz çok çalıştık, çok yorulduk. Güzel organize ettiği için Cemal Canpolat ve ekibine teşekkür ediyoruz. Biz ne demiştik, söylediğimiz şeyi yapacağız, yapmayacağımız şeyi de söylemeyeceğiz diye, şimdi şunu söylüyorum. Bu salondan el ele çıkıp AK Parti faşizmini yok etmeye gideceğiz. İnandığınız ve güvendiğiniz için saygıyla selamlarım.''

Bu arada, salonda fenalaşan bir kişi sağlık ekiplerince hastaneye götürüldü.

Canan Kaftancıoğlu kimdir?

Canan Kaftancıoğlu, 1972 yılında Ordu'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamlayan Kaftancıoğlu, 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak görev yapan Canan Kaftancıoğlu, 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı.

TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamlayan Canan Kaftancıoğlu, 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür.

Canan Kaftancıoğlu, 14 Ocak 2018 tarihinde CHP İstanbul İl Başkanı olarak seçildi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS