Son dakika... İstanbul'da vatandaşların dolu önlemi

Ataşehir'de sağanak yağış ve dolu nedeniyle araçlarının zarar görmesini istemeyen vatandaşlar önlemlerini aldı. Kimileri otomobillerinin üstünü battaniyelerle örttü kimileri ise araçlarıyla köprü altlarında bekledi.İstanbul'da öğle saatlerinde başlayan dolu yağışı birçok ilçede etkili oldu. Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi 3001 Caddesi vatandaşlar araçlarının dolu nedeniyle zarar görmemesi için battaniye ve kilimlerle önlem aldı.

Kapının önündeki bir otomobili battaniyelerle korumaya çalışan bir kadın, "Aslında benim arabam değil komşumun arabası. O gelmemiş, yazık günah dedim. Adamın arabası zarar görmesin" dedi.  

Kimileri ise otomobillerine zarar gelmemesi için köprü altlarında bekledi. Ataşehir Mehmet Akif Ersoy Sokağı üzerinde bulunan bir oto galeri sahibi ise dükkanının bahçesinde bulunan otomobillerini hemen yanındaki üst geçidin altına sakladı.

Oto galeri sahibi vatandaş ise, "20 aracımızı buraya kaçırdık. Az daha ölüyorduk burada. Öyle bir dolu yağması yok. Allah korudu bizi. Araçlarımız zarar görmedi önceden önlemimizi aldık. 20 küsür aracımızı köprü altına sığdırdık. Dolu bir daha gelecek, yine buradayız. Bir anda bastırdı zaten biz de beklemiyorduk. Dolu geliyor diye telefonumuza baktık. Bütün araçlarımızı köprü altına aldık çünkü bizim kapalı bir yerimiz yok" dedi. 

Köprü altında otomobiliyle yağışın bitmesini bekleyen bir sürüsü ise, "Yağmurdan bir anda doluya döndü. Kafamıza kafamıza taşlar düştü. Bizde saklanacak burayı bulabildik" diye konuştu.

Yağış nedeniyle Kadıköy'de bazı noktalarda yerler kısa sürede beyaza büründü. Çoğu lüks otomobil satan galericiler, araçların doludan zarar görmemesi için yoğun çaba sarf etti. Kimisi araçlarını balonlu naylon ile kapladıktan sonra ön ve arka camlarının üzerine paspas ve strafor koydu.

Bazı araç sahipleri de otomobillerinin üzerlerini battaniye, halı, kilim ile kapattı. Kapalı otoparkı olan galeri sahipleri ise araçlarını kapalı otoparktan çıkarmadığını söyledi.

Galerici Mustafa Gerzi "Araçlarda zarar oldu. Kapalı alanlara almaya çalışıyoruz. Otoparkta kalan araçlara da bu şekilde önlem almaya çalışıyoruz" diye konuştu. Başka bir galeri sahibi Mete Güler "Dolu bir anda bastırdı ,önlem almakta geç kaldık. Araçlarımızda zarar meydana geldi " dedi

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS