Son Dakika

Son dakika! İzmir ve Manisa için şiddetli yağış ve rüzgar uyarısı!

A A

13.02.2021 - 14:28 Son Güncelleme:

Gelen son dakika haberine göre Meteoroloji, İzmir ve Manisa için şiddetli yağış, rüzgar ve sel uyarısında bulundu

Son dakika! İzmir ve Manisa için şiddetli yağış ve rüzgar uyarısı!

Son dakika haberi: Son aylarda önce depremle sarsılan İzmir şiddetli yağış ve ardından da hortum felaketini yaşamıştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İzmir için yeni bir uyarıda bulundu ve pazar sabahına dikkat çekti.

Şiddetli yağış, kuvvetli yağış ve sel uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, "Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege’de görülecek olan sağanak yağışların, İzmir il geneli ile Manisa’nın güney ve batısında kuvvetli (25-55 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." açıklamasında bulundu.

İZMİR VALİLİĞİ'NDEN DE UYARI YAPILDI

Deprem, sel ve son olarak hortum felaketinin yaşandığı İzmir'de Valilik, 14 Şubat Pazar günü için kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirmelere göre, yarın sabahtan itibaren sağanak yağışın İzmir genelinde kuvvetli (25-55 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.