Son dakika: Kemal Kurkut'un ölümünde tutuklama talebine ret

Son dakika: Kemal Kurkut'un ölümünde tutuklama talebine ret

Diyarbakır'da Nevruz kutlamalarında Kemal Kurkut'un ölümüne sebep olduğu iddia edilen polisin tutuklanması için, savcılığın yaptığı talep reddedildi.

Diyarbakır'da, 21 Mart Nevruz kutlaması sırasında alana bıçakla girmeye çalışırken, polisin 'dur' ihtarına uymadığı gerekçesiyle ateş edilerek öldürülen üniversite öğrencisi Kemal Kurkut'un ölümüyle ilgili soruşturmada, serbest bırakılan polis memurunun tutuklanması için savcılığın yaptığı itiraz Sulh Ceza Hakimliği'nce reddedildi.


Diyarbakır'da 21 Mart günü düzenlenen Nevruz kutlaması sırasında alana bıçakla girmeye kalkışan ve polislerin 'dur' ihtarına uymadığı belirtilen üniversite öğrencisi Kemal Kurkut'un öldürülmesi ile ilgili soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında tespit edilen 2 polisten biri savcılık sorgusundan sonra, diğeri ise tutuklanma talebi ile çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. 


Savcılık, adli kontrol ile serbest bırakılan polisin tutuklanması ve dosyaya gizlilik kararı konulması için talepte bulundu. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başvurusunu değerlendiren Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli polisin tutuklanması talebini reddetti.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS