Son dakika: Komutanlar Suriye sınırında

  1. Türkiye
Video: Son dakika: Komutanlar Suriye sınırında
Sabah saatlerinde Özgür <a class="in-news-link" href="/suriye" target="_blank" title="Suriye haberleri">Suriye</a> Ordusu'nun İdlib’e girdiği açıklandı. TSK, Rusya ile ortak İdlib operasyonu için alarm durumunda. Gün boyu olası bir İdlib operasyonuyla ilgili detaylar konuşulurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, henüz TSK'nın bölgede olmadığını vurgulamıştı. Şimdi ise Genelkurmay Başkanı Org. Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın sınıra giderek bilgi aldığı kaydedildi.

Sabah saatlerinde Özgür Suriye Ordusu'nun İdlib’e girdiği açıklandı. TSK, Rusya ile ortak İdlib operasyonu için alarm durumunda. Gün boyu olası bir İdlib operasyonuyla ilgili detaylar konuşulurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, henüz TSK'nın bölgede olmadığını vurgulamıştı. Şimdi ise Genelkurmay Başkanı Org. Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın sınıra giderek bilgi aldığı kaydedildi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki birliklerde denetleme ve incelemelerde bulundu. 

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Orgeneral Akar bölgede bulunan birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Hatay'a gitti.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Küçükakyüz ile bölgede bulunan birliklerin komutanlarının da katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Son gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda faaliyetlerin planlandığı şekilde icrasına devam edildiği belirtildi.

Orgeneral Akar'a söz konusu çalışma ve ziyaretlerinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan da eşlik etti.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS