Minik Zerrin'in ölümünde okul müdürü açığa alındı

Minik Zerrin'in ölümünde okul müdürü açığa alındı

Ardahan'da kaldığı yatılı okulda üzerine dolap düşen öğrencinin ölümüne ilişkin soruşturmada müdür Tahir Koçak açığa alındı.

Ardahan'da, üzerine elbise dolabı düşen 10 yaşındaki öğrenci Zerrin Koç'un hayatını kaybettiği Kazım Karabekir Yatılı Bölge Ortaokulu'nun Müdürü Tahir Koçak, idari soruşturma kapsamında açığa alındı.

Karagöl Mahallesi Kazımkarabekir Yatılı Bölge Ortaokulu'nun pansiyonunda kalan ve dün akşam odasında arkadaşları ile oynarken üzerine dolap düşmesi sonucu yaralanan, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 5. sınıf öğrencisi Zerrin Koç'un ölümüne ilişkin adli ve idari soruşturma sürüyor.

Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen adli soruşturma çerçevesinde küçük Zerrin'in cesedi, Ardahan Devlet Hastanesi'nden alınarak Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Çocuğun cenazesi, buradaki otopsinin ardından toprağa verilmek üzere karayoluyla Ardahan'a getirilmek için yola çıkarıldı.

Ayrıca Zerrin Koç'un hayatını kaybettiği odada polislerce inceleme yapıldığı ve odanın soruşturma nedeniyle kapatıldığı belirtildi.

Okul müdürü açığa alındı

Olaya ilişkin yürütülen idari soruşturma kapsamında ise soruşturmanın selameti açısından söz konusu okulun müdürü Tahir Koçak, Ardahan Valiliği'nce görevden uzaklaştırıldı.

Bugün Ardahan'daki baba ocağı Samanbeyli köyünde toprağa verilmesi beklenen Koç'un 3 kardeşinin olduğu öğrenildi.

Halil ve Özlem Koç çiftinin ikinci çocuğu olan Zerrin Koç'un oturduğu köydeki evlerinin okula uzak olması nedeniyle yatılı olarak eğitim gördüğü belirtildi.

Olayı duyup Koç ailesinin evine gelen komşuları da aileye taziyelerini iletti.

Olayın geçmişi

Kazımkarabekir Yatılı Bölge Ortaokulunun yatılı kısmında kalan 5. sınıf öğrencisi Zerin Koç, arkadaşları ile oyun oynarken üzerine elbise ve kitap koymak için kullandıkları dolap düşmesi sonucu yaralanmış, kaldırıldığı Ardahan Devlet Hastanesi'nde kurtarılamamıştı.

Olaya ilişkin adli soruşturmanın yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı'nca olayla ilgili ihmalin araştırılması için inceleme ve adli soruşturma başlatılmıştı.

 

{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS