Son dakika.. Mehmet Özhaseki: İttifak yapılan il sayısıyı 50'ye çıkabilir

Video: Son dakika.. Mehmet Özhaseki: İttifak yapılan il sayısıyı 50'ye çıkabilir
AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki: "İttifak yapılan il sayısıyı 50'ye çıkabilir"

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki: "İttifak yapılan il sayısıyı 50'ye çıkabilir"

CNN TÜRK Ankar amuhabiri Ünal Kaya, Mehmet Özhaseki ile Sadir Durmaz arasındaki görüşmelerin detaylarını aktardı. 

"AK Parti ile MHP arasındaki yerelde ittifak süreci hızla devam ediyor. Bugün AK Parti’den Mehmet Özhaseki ile MHP’den Sadir Durmaz bir araya gelerek yereldeki iş birliğini genişletme çabalarını görüştüler."  

Nerelerde yeni iş birlikleri söz konusu?

"4 aşamalı bir genişleme sürecinden bahsediliyor. Birinci aşamada daha önce ittifak yapılan 30 büyükşehrin belediye meclis üyeliklerinde bir değişikliğe gidilip gidilmeyeceği konusu var. İkinci aşamada Doğu ve Güneydoğu’daki kayyum belediyeleri ve HDP’li belediyelere yönelik bir iş birliği süreci için değerlendirme yapılması durumu mevcut. Bu bölgelerde uzlaşı sağlanması halinde tek adayla yarışa girilmesi gündemde. İttifakın genişlemesine yönelik üçüncü aşamada ise CHP’nin elinde olan il belediyelerinde AK Parti ve MHP’nin birliktelik kurması halinde bir başarıya ulaşılıp ulaşılamadığına bakılacak. Eğer seçimin kazanılması öngörülüyorsa bu illerde de ittifak süreci hızlandırılacak. Son olarak dördüncü aşama ise AK Parti ya da MHP’nin elinde bulunan il belediyelerinde eğer CHP ile İYİ Parti bir iş birliği yapıyor ise buna karşılık o illerde de iş birliği süreci yürütülecek."

"İki lider bu konuları önümüzdeki günlerde art arda gerçekleştirecekleri toplantılarda görüşüp son şeklini verecek ve liderlere sunacak. Liderlerin son kararı ile birlikte toplamda sayısı 20’yi bulan bu iller ittifaka dahil edilecek. Hangi parti hangi ilde güçlü ise o partinin adayı ile yola devam edilecek."

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS