Son Dakika

Son dakika: Müge Anlı Ümitcan Uygun’un annesinin ölümüyle ilgili konuştu!

Son dakika: Müge Anlı Ümitcan Uygun’un annesinin ölümüyle ilgili konuştu!

Son dakika: Müge Anlı Ümitcan Uygun’un annesinin ölümüyle ilgili konuştu!

Müge Anlı,  21 yaşındaki Aleyna Çakır’ın ölümüyle ilgili şüphelerin çevrildiği Ümitcan Uygun’un annesinin ölümüyle ilgili ilk kez konuştu. Peki, Müge Anlı, Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun’un annesinin ölümüyle ilgili ne dedi? İşte, merak edilen açıklama…

Ankara’da 21 yaşındaki Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümüyle ilgili son dakika gelişmeleri birbirini izliyor. Genç kadının ölümüyle ilgili şüphe okları erkek arkadaşı Ümitcan Uygun’a çevrilmişti. Son olarak da Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun şüpheli bir biçimde Ankara’da ormanlık alanda başından vurularak öldürülmüş halde bulundu.

Ümitcan Uygun ve babası ise Gülay Uygun’un, Müge Anlı’nın iddiaları neticesinde intihar ettiğini iddia etmişti.

Hatırlanacağı gibi Sosyal Hizmetler’de görev yapan Gülay Uygun’un yurtlarda kalan küçük kızları gece hayatına sürüklediği iddia edilmişti. İddialar üzerine Gülay Uygun hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Çalışma Bakanlığı müfettişleri dün soruşturma başlatmıştı. Gülay Uygun dün Bakanlık soruşturması kapsamında ifadeye çağrılmıştı.

OLAYLARIN ÜSTÜ ÖRTÜLMEYECEK!

Yaşananlar sonrası Müge Anlı bugün şu açıklamayı yaptı:

Ne hanımefendinin adını vermişim, ne fotoğrafını vermişim. Ne yapılan röportajları adlında bir gazeteci olarak yayınlama durumunda olmasına rağmen kurumları zedelememek adına yayınlamamışım. Bunun altını çizeyim. Yoksa yayınlardım. Dünyanın neresine gidersiniz gidin bu bir haberdir, bir gazeteci için… Ben tarafsızım. Ben kalbimin doğrusunda gitmeye çalışıyorum. Bu yayına başladığımdan beri de hep şunun altını çizdim. Yine çiziyorum. Ne söylerseniz söyleyin. Ne yaparsanız yapın. Ben bu yoldan da dönemeyeceğim Allah ömür verdiği sürece…

Hepimiz zaman zaman bazı şeylerin açığa çıkmasını istemeyiz. İstemediğimiz şeylerin de içine girmeyeceğiz. Bunun altında da başka bir şey var. Bu böyle (intihar) olmuş olamaz. Bu ne demek; bu işlerin peşini bırakın demek. Bırakmayacağız!

Olayların üstü örtülmeyecek!