None

Numan Kurtulmuş CNN TÜRK'te konuştu: Eleştiri değil, millete saygısızlık

A A

24.01.2022 - 21:20 Son Güncelleme:

CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'a konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gazeteci Sedef Kabaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine "Eleştiri değil, millete saygısızlık" diyerek tepki gösterdi. Kurtulmuş, muhalefetin bu konudaki tavrını da eleştirdi. Gündeminde cumhurbaşkanı seçimi ve ekonomi de vardı.

Numan Kurtulmuş'un açıklamasından satır başları şu şekilde; 

“ELEŞTİRİ DEĞİL, MİLLETE SAYGISIZLIK”

(Sedef Kabaş tartışması) Çok ağır bir hakaret asla dile getirilmemesi gereken bir husus Cumhurbaşkanına hakaretten öte oy vermiş insanlara da dolaylı olarak ağır hakaret etmiş oluyorsunuz. Bu ülkenin Cumhurbaşkanına çok kötü bir benzetme ile hakaret ediyorsunuz bu bir eleştiri değildir. Bütün milli iradeye saygısızlıktır demokrasiyi ayaklar altına almaktır bunun hak hukukla alakası yoktur. Hiçbir demokraside bu eleştiri sınırları içerisinde görülemez. O günkü tweetinde ben yalnız olmadığımı gördüm diyor kendi şahsı bakımından bir mizansen. Bilerek isteyerek bu kadar ağır bir hakarettir.

“TÜRKİYE’NİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK KAYNAKLARIMIZ VAR”

İhracatı etkilemeyecek. Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılayacak doğalgaz imkanlarımız var. İhracatı üretimi zora sokmayacak şekilde belli düzenlemeleri BOTAŞ yapıyor. Burada bizim üretimimizi etkilemeyecek düzenlemeye BOTAŞ ile Enerji Bakanlığı birlikte yapıyor. Bunun bütün tedbirleri planlamaları yapılmıştır. Yoğun doğalgaz kullanımındaki aksaklıklar olmaması için tedbirler alınıyor. 

2023'E DOĞRU İTTİFAKLARDA SON DURUM

İnşallah Cumhurbaşkanımız 1. turda alacaktır. Muhalefet, “Erdoğan gitsin de nasıl giderse gitsin” diyor. Karşı taraftaki ittifakın ortak bir duruşu yok. ‘Karşı tarafın adayı kim olacak?’ sorusu ikinci sorudur, ‘Karşı tarafın programı ne olacak?’  birinci soru olmalıdır. 

Dövizin 17-18’e çıktığı günlerde de biz halkın içerisindeyiz. İnsan sevdiğine kızar. AK Parti’nin kadrolarının başardığı en büyük şey gönüllerine girebilmek. Eleştiriyor kızıyor şimdi ekonomideki iyiye doğru seyrin ortaya çıkmasıyla biraz daha sakinleşmiş vaziyette. İnsanlar  ‘Tamam bunlar var ama yine siz çözeceksiniz’ diyor. ‘Çözerseniz yine siz çözersiniz ‘ diyor millet.

"YAZIN EKONOMİDE RAHATLAMA OLUR"

Şimdi bu yaz aylarının başında bunu hissederiz. Ekonomi yönetimi bir tercih meselesidir. Güçlü bir milli üretimi olan Türkiye'nin olması lazımdı. Son süreçte de yeni istikametle birlikte Türkiye üretimi esas alan ve dünya pazarlarında rekabet edebilme ekseninde yürüyen ekonomik kalkınma modelini esas almıştır. Her alanda Türkiye büyük bir ivme kazanımdı. Bunun yolu daha fazla üretmek. Yazın başında iki önemli etkiyi bekliyoruz. Bu sene inşallah bolluk yılı olacak tarımla uğraşanlar bunu söylüyorlar. Bu da enflasyonu aşağı çekecek. Turizm gelirlerinde fevkalede yükseliş bekliyoruz. Enflasyonun yükleri azalmış olacak belki bir miktar daha dövizi aşağı çekecek.