Son dakika: OHAL bir kez daha uzatılacak

Video: Son dakika: OHAL bir kez daha uzatılacak
Bugün önce <a class="in-news-link" href="/mgk" target="_blank" title="MGK haberleri">MGK</a> ardından <a class="in-news-link" href="/bakanlar-kurulu" target="_blank" title="Bakanlar Kurulu haberleri">Bakanlar Kurulu</a> toplanacak. <a class="in-news-link" href="/ohal" target="_blank" title="OHAL haberleri">OHAL</a> bir kez daha uzatılacak.

Bugün önce MGK ardından Bakanlar Kurulu toplanacak. OHAL bir kez daha uzatılacak.

Halk oylamasının ardından Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanacak. 

Saat 20. 30'da gerçekleştirilecek kurulda öncelikli olarak halk oylaması sonucunun ele alınması bekleniyor. 16 Nisan'da yaşananlar özellikle güvenlik başlığı kapsamında tüm detaylarıyla masaya yatırılacak. 

Kurulun bir diğer önemli başlığı ise 19 Nisan'da süresi dolacak olağanüstü hal uygulaması olacak. 3 ay daha uzatılmasına yönelik kararın kurulda ele alınması ve 19'undan önce Meclis'te oylanması bekleniyor. 

Ayrıca halk oylamasının kabul edilmesi sonrası hayata geçecek ilk uygulamalar başta olmak üzere ilerleyen süreçte uyum yasaları kapsamında meclis gündemine gelecek düzenlemelerin de Bakanlar Kurulu'nda ele alınması bekleniyor. 

Avrupa Birliği, ekonomi ve terörle mücadele konu başlıkları da her bakanlar kurulunda olduğu gibi ele alınacak konular arasında yer alıyor. 

Canikli'den OHAL açıklaması

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, OHAL'in uzatılmasına ilişkin "MGK'da görüşeceğiz, Bakanlar Kurulu'nda kabul edilirse uzatacağız" dedi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS