Son Dakika

Sorular ve cevap anahtarı yayınlanmıştı... KPSS ÖABT sonuçları ne zaman açıklanacak?

A A

22.09.2020 - 11:28 Son Güncelleme:

ÖSYM, KPSS ÖABT soruları ve cevap anahtarı açıklaması ile 20 Eylül’de gerçekleştirilen sınava ilişkin detayları paylaştı. Öğretmen adaylarının atamalarında kullanılacak olan puanların elde edileceği sınavın sonuç tarihi geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. KPSS ÖABT soruları ve cevapları ile ilgili de bugün son dakika açıklaması geldi. İşte KPSS soruları ile ilgili detaylar...

Sorular ve cevap anahtarı yayınlanmıştı... KPSS ÖABT sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı 20 Eylül’de gerçekleşti. Devlet okullarında görev almak isteyen öğretmenlerin katıldıkları sınavla birlikte 2020 KPSS lisans sınavları tamamlanmış oldu. Daha önce Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavına katılan adaylar alan bilgisi sınavı ile birlikte süreci tamamlamış oldular.

Üç sınavdan elde edilecek ortalama ile birlikte öğretmenlerin tercihlerinde kullanılacak olan puanlar yani sıralamalar ortaya çıkmış olacak. Bunun ardından gerçekleştirilecek mülakatla birlikte sınav süreci tamamlanacak ve tercih aşamasına geçilecek.

KPSS ÖABT SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI

ÖSYM'den yapılan açıklama şöyle: 20 Eylül 2020 tarihinde uygulanan 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (2020-ÖABT) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarları (her test için % 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 21 Eylül 2020 tarihinde saat 15.45'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

SORULARIN YÜZDE 10'U İÇİN TIKLAYINIZ...

ÖABT SORULARININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin sınav takviminde yer alan bilgilere göre Genel Kültür Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri ve Alan Bilgisi sınavlarının sonuçları 22 Ekim’de erişime açılacak.