Son dakika: Oyuncu Ahmet Kural ifadeye çağrıldı

Son dakika: Oyuncu Ahmet Kural ifadeye çağrıldı

Şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında oyuncu Ahmet Kural ifadeye çağrıldı. Savcılık, şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun olaya tanık olan şoförünün de arasında olduğu 2’si kadın 3 kişinin de ifadesine başvurdu.

Birlikte olduğu şarkıcı Sıla’ya şiddet uyguladığı gerekçesiyle dün yapılan şikayet üzerine hakkında soruşturma başlatılan oyuncu Ahmet Kural, İstanbul Adalet Sarayı, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddet Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı İlkay Ağır tarafından ‘Şüpheli’ olarak ifadeye çağırıldı.

Ahmet Kural'ın şiddet uyguladığı Naz Çekem konuştu

Soruşturmada yeni bir gelişme daha yaşandı. Savcılık, şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun şiddet olayına şahit olan şoförünün de arasında olduğu 2’si kadın 3 kişinin ifadesine başvurdu. 

Sıla'nın avukatından açıklama

Sıla'nın avukat Rezan Epözdemir, Ahmet Kural ile ilgili yaptıkları şikayetle ilgili Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yaptı.Rezan Epözdemir, "Bir kısım tanıklar beyanda bulunmak istedi. Birisi beyanda bulunacak. Soruşturmanın gizliliğiyle ilgili bu tanıkları olaya ilişkin bilgiye haiz olan tanıklar olacak. Bunlar bir şekilde sabah bir kısmı magazin programlarında da yer aldı. Menajerine de mailler atılmış. Başsavcılık makamı uygun gördü, tanıklar dinlenecek" dedi.

Ünlü isimlerden Sıla'ya destek yağıyor

Epözdemir, "Tanıklar, bir tanesi şoför. İkisi de olayı gördüğünü iddia eden, haber kanallarına da ulaşan; bizim müvekkilimize ulaşan iki hanımefendi. Başsavcılık makamı onları da dinleyecek birazdan" dedi.

"Sıla'nın psikolojik durumu merak ediliyor" diyen Rezan Epözdemir, "Biraz önce yanındaydım. Tabi çok zor, kabul edilebilir değil. Bir kadının sanatçının saldırıya maruz kalması kabul edilemez" diye konuştu.

Kural'ın ifadesine önümüzdeki hafta başvurulmasını beklediklerini söyleyen Epözdemir, başsavcı da olumlu olumsuz bir irade ortaya koyacaktır" dedi.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS